Zobacz koszyk

Sklep internetowy kawa - Palarnia BlendSklep internetowy kawa - Palarnia Blend
InstagramFacebook

KAWA PRZELEWOWA

AKCESORIA

BON PODARUNKOWY

HERBATY

KAWA DO ESPRESSO

TORBY

  • Ziarna pełne pasji - kawa świeżo palona
  • Palarnia kawy Blend |

KOLUMBIA LA ORQUIDEA

Region: Tolima
Producent: Asociación De Productores De Café Especial La Orquídea
Obróbka: mokra
Wysokość upraw: 1400-2000 m n.p.m.
Gatunek: 100% Arabica
Odmiany: Castillo, Caturra, Colombia, Typica
Zbiór: 2020/2021
Certyfikacja dla zielonego ziarna: Fairtrade, Organic
Punktacja dla zielonego ziarna: 84,75
Stopień palenia: średni
Profil smakowy: ciemna czekolada - ananas - wiśnie
Data palenia: maksymalnie 14 dni wstecz od złożenia zamówienia
Kolumbia La Orquidea to nie tylko piękna nazwa! Posiada wszystko, czego można spodziewać się w espresso po dobrych ziarnach z Kolumbii. Nuty ciemnej czekolady i przyjemnej kwasowości łączą się w pełnej harmonii.
Tolima jest usytuowana w Centralnych Andach. Panuje tu świetny klimat do uprawy kawy i jest to jeden z największych regionów, w których uprawia się kawę w Kolumbii. Niestety przez wiele lat było to utrudnione ze względu na liczne konflikty zbrojne i działanie gangów narkotykowych. Ostatnio sytuacja trochę się ustabilizowała dzięki czemu region otwiera się na eksport kawy.
10 przedsiebiorców powołało do życia Stowrzyszenie, którego celem była praca nad obróbką kawy by spełniała ona wymogi certyfikatow Fairtrade oraz Organic, a co za tym idzie by farmerzy mogli dzięki temu zarobić więcej. Stowarzyszenie szybko rozrosło się zrzeszając kolejnych farmerów. Skupiają się oni na ciągłym podnoszeniu jakości kawy poprzez trening i wsparcie jakie otrzymują członkowie, a także poprzez inwestycje w infrastrukturę. Kolumbia La Orquidea kojarzy nam się w espresso z klasykiem, z tego kraju. Nuty ciemnej czekolady, wiśni przy przyjemnym akompaniamencie kwasowości ananasa. Bardzo uniwersalna kawa dla ciut bardziej wymagających kawoszy.
Polecamy przepis startowy na espresso:
kawa: 16-18g
uzysk: 39-41g
czas: 30-32 sekund
Warunki przechowywania
Przechowywać w temperaturze pokojowej, w suchym i zacienionym miejscu oraz szczelnie zamkniętym opakowaniu.

Kawa ziarnista 100.00 zł
Kawa ziarnista 55.00 zł
Kawa ziarnista 31.50 zł
  • Wypalona pod:
    Espresso

Zmień, jeżeli chcesz zmielić kawę:

Powrót

Kontakt

Palarnia Blend Paweł Żyłka
ul.Wrocławska 3
58-125 Pszenno
Dolny Śląsk

Sklep z kawą przy trasie:
Wałbrzych - Świdnica - Wrocław

info@palarniablend.pl

Telefon

tel. 533 881 208, tel. 609 161 778

InstagramFacebook

Do góry
Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO), informujemy, że Administratorem Państwa danych osobowych jest Palarnia Blend, Wrocławska 3, 58-125 Pszenno. Przetwarzanie Państwa danych osobowych będzie się odbywać na podstawie art. 6 RODO w celach statystycznych, marketingowych i analizowaniu ruchu na stronie internetowej. Profilowanie używane jest w Google Analytics, Google AdWords. Dane będą przechowywane przez okres od 30 dni do 5 lat. Posiadacie Państwo prawo dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia. Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo zablokować tę opcję samodzielnie w ustawieniach przeglądarki.Akceptuję