Zobacz koszyk

Sklep internetowy kawa - Palarnia BlendSklep internetowy kawa - Palarnia Blend
InstagramFacebook

KAWA PRZELEWOWA

AKCESORIA

BON PODARUNKOWY

CZEKOLADA

HERBATY

KAWA DO ESPRESSO

OUTLET

TORBY

  • Ziarna pełne pasji - kawa świeżo palona
  • Palarnia kawy Blend |

KOLUMBIA MANDELA HW

Region: Valle de Cauca

Farma: La Esperanza
Producent: Café Granja La Esperanza
Wysokość upraw: 1430-1760 m n.p.m.
Gatunek: 100% Arabica
Odmiana: Mandela
Obróbka: hybrid washed
Zbiór: 2021
Punktacja SCA dla zielonego ziarna: 87
Stopień palenia: jasny
Profil smakowy: lemoniada - cukierki malinowe - nuty kwiatowe
Data palenia: maksymalnie 14 dni wstecz od złożenia zamówienia
Odmiana Mandela z farmy Café Granja La Esperanza wywołuje zawsze nie lada emocje. Nie inaczej było tym razem. Obróbka hybrid washed jest dosyć czysta w smaku oraz niezwykle owocowa! Zupełne przeciwieństwo innych ziaren z Cafe Granja - Tres Dragones... Jest tak smaczna, że podczas próbowania Mandeli zjadaliśmy za każdym fusy i wylizywaliśmy czarkę cuppingową! Gorąco polecamy zanurzyć się w świecie kawowej lemoniady!
Café Granja La Esperanza to grupa kilku farm skupiająca się głównie na ziarnach najwyższej jakości, specjalizująca się z kawach konkursowych. Historia owej jakości zaczęła się dawno - w 1930 roku, kiedy Israel Correa i Carmen Rosa - wraz z czternaściorgiem dzieci - kupili ziemię pod farmę Potosi za… 4000 pesos (wartość 1,15 dolara). Ważną data jest rok 1945, gdyż wtedy notuje się oficjalne powstanie Café Granja La Esperanza. Obecnie na całą grupę składają farmy o nazwach: Potosi, Cerro Azul, Hawaii, La Esperanza i Las Margaritas.
Kolumbia Mandela HW to kawa z obróbki hybrid washed. Przed standardową obróbką mokrą następuje suszenie całych wisienek przez co zyskujemy na słodyczy. Najpierw 24-40 godzin przed pozbywaniem się owoców w depulperze, a następnie ponownie 24-36 godzin zaraz po nim. Mandela to odmiana powstała z początkowego skrzyżowanie Caturry z… Caturrą. To co powstało zostało połączone z Timor Hybrid, aż w końcu z odmianami Sudan Rume, Daleco, Villa Sarchi.
Jesteśmy zupełnie oczarowani Mandelą HW! Bez dwóch zdań jest to najlepsza możliwa odpowiedź na zdobywające rynek kawy z obróbki anaerobic, carbonic maceration, naturale z bardzo długą fermentacją. Przygoda zaczyna się już po zmieleniu - jest to niezwykle świeży i cytrusowy zapach - mógłby należeć do ziaren z Etiopii. Ilość owoców, które przewija się przez sam napar jest autentycznie imponująca. Na myśl przychodzą po prostu żelki lub landrynki, nie sposób ich wszystkich wymienić! Słodkie owoce, całe mnóstwo słodkich owoców! Pomarańcze, słodkie cytryny, jabłka, wiśnie, maliny, liczi (obecne w cuppingu), jagody, borówki, czereśnie, mango, trawa cytrynowa… Do tego delikatnie kwiatowy finisz i kremowość. Taka jakby mieć w ustach cukierki Alpenliebe o smaku maliowym lub wiśniowym. Jest przy tym niezwykle soczysta, słodka, niesamowicie przyjemna, świetna w każdej metodzie i łatwa w parzeniu! Bardzo gorąco polecamy, lubimy tego typu kawy!
Warunki przechowywania
Przechowywać w temperaturze pokojowej, w suchym i zacienionym miejscu oraz szczelnie zamkniętym opakowaniu.

kawa owocowaKawa owocowa
kawa słodkaKawa słodka
Kawa ziarnista 163.00 zł
Kawa ziarnista 86.50 zł
Kawa ziarnista 51.00 zł

Zmień, jeżeli chcesz zmielić kawę:

Powrót

Kontakt

Palarnia Blend Paweł Żyłka
ul.Wrocławska 3
58-125 Pszenno
Dolny Śląsk

Sklep z kawą przy trasie:
Wałbrzych - Świdnica - Wrocław

info@palarniablend.pl

Telefon

tel. 533 881 208, tel. 609 161 778

InstagramFacebook

Do góry
Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO), informujemy, że Administratorem Państwa danych osobowych jest Palarnia Blend, Wrocławska 3, 58-125 Pszenno. Przetwarzanie Państwa danych osobowych będzie się odbywać na podstawie art. 6 RODO w celach statystycznych, marketingowych i analizowaniu ruchu na stronie internetowej. Profilowanie używane jest w Google Analytics, Google AdWords. Dane będą przechowywane przez okres od 30 dni do 5 lat. Posiadacie Państwo prawo dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia. Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo zablokować tę opcję samodzielnie w ustawieniach przeglądarki.Akceptuję