Zobacz koszyk

Sklep internetowy kawa - Palarnia BlendSklep internetowy kawa - Palarnia Blend
InstagramFacebook

KAWA PRZELEWOWA

AKCESORIA

BON PODARUNKOWY

CZEKOLADA

HERBATY

KAWA DO ESPRESSO

TORBY

  • Ziarna pełne pasji - kawa świeżo palona
  • Palarnia kawy Blend |

KOLUMBIA SWEET VALLEY (FIL)

Region: Valle de Cauca

Producent: Café Granja La Esperanza
Farma: Potosi
Wysokość upraw: 1400-1860 m n.p.m.
Gatunek: 100% Arabica
Odmiana: Colombia
Obróbka: sucha
Zbiór: 2021/2022
Punktacja SCA dla zielonego ziarna: 86
Stopień palenia: jasny
Profil smakowy: białe wino - jabłka - wiśnie - porzeczki - biała czekolada
Data palenia: maksymalnie 14 dni wstecz od zlożenia zamówienia
Długo jej u nas nie było, ale wraca ze zdwojoną siłą! Tym razem nikt nie powinien być poszkodowany, gdyż Kolumbia Sweet Valey jest dostępna w dwóch profilach: espresso oraz przelew. Ciężko nam przewidzieć zainteresowanie, zachęcamy do skorzystania w dostępności.
Café Granja La Esperanza jest to grupa kilku farm skupiająca się głównie na ziarnach najwyższej jakości, specjalizująca się z kawach konkursowych. Historia owej jakości zaczęła się dawno - w 1930 roku, kiedy Israel Correa i Carmen Rosa - wraz z czternastką dzieci - kupili ziemię pod farmę Potosi za… 4000 pesos (wartość 1,15 dolara). Ważną data jest rok 1945, gdyż wtedy notuje się oficjalne powstanie Café Granja La Esperanza. Obecnie na całą grupę składają farmy o nazwach: Potosi, Cerro Azul, Hawaii, La Esperanza i Las Margaritas. Pośród 188725 drzewek rozsadzonych na 50ha Potosi można znaleźć odmiany: Colombia, Sidra, Mandela, San Juan oraz Castillo. Zadziwia nas przekrój dostępnych informacji, gdyż dla tego miejsca producent podaje również minimalną i maksymalną temperaturę 17-22 stopnie, wilgotność 73% a także roczne średnie opady w wysokości 1340 mm.
Kolumbia Sweet Valley to kawa z obróbki suchej, fermentacja trwa 15 godzin a następnie wisienki kawowca wędrują do suszenia na kolejne 72 godziny, póki nie będą zupełnie suche. Odmiana Colombia, to połączenie Caturry i Hybrido de Timor (niesławego, gdyż jest to skrzyżowanie Arabiki i Robusty).Ziarna oczarowały nas swoją złożonością smaku. Sweet Valley jest bez wątpienia kawą wyjątkową i bardzo złożoną. Napar jest wyrazisty - dominują nuty białego wina, kwasowość różnych owoców (wiśnie, porzeczki i jabłka na pierwszym planie) a to wszystko okraszone kremową słodyczą porównywalną do białej czekolady. Otwarcie paczki i mielenie zwiastują nadchodzące święto, które będzie mieć za chwilę miejsce. Próbowaliśmy ją w różnych zaparzaczach i chyba ciężko jednoznacznie wybrać ten najlepiej oddający charakter ziaren. Z pewnością im grubsze filtry, tym napar jest bardziej zbalansowany i grzeczniejszy.
MIELENIE
Niemal każda kawa z nutami alkoholowymi w metodach przelewowych wymaga trochę drobniejszego mielenia - nie inaczej jest tutaj!
Warunki przechowywania
Przechowywać w temperaturze pokojowej, w suchym i zacienionym miejscu oraz szczelnie zamkniętym opakowaniu.

kawa wyrazistaKawa wyrazista
kawa owocowaKawa owocowa
kawa słodkaKawa słodka
Kawa ziarnista 145.00 zł
Kawa ziarnista 78.00 zł
Kawa ziarnista 45.00 zł
  • Wypalona pod:
    Przelew

Zmień, jeżeli chcesz zmielić kawę:

Powrót

Kontakt

Palarnia Blend Paweł Żyłka
ul.Wrocławska 3
58-125 Pszenno
Dolny Śląsk

Sklep z kawą przy trasie:
Wałbrzych - Świdnica - Wrocław

info@palarniablend.pl

Telefon

tel. 533 881 208, tel. 609 161 778

InstagramFacebook

Do góry
Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO), informujemy, że Administratorem Państwa danych osobowych jest Palarnia Blend, Wrocławska 3, 58-125 Pszenno. Przetwarzanie Państwa danych osobowych będzie się odbywać na podstawie art. 6 RODO w celach statystycznych, marketingowych i analizowaniu ruchu na stronie internetowej. Profilowanie używane jest w Google Analytics, Google AdWords. Dane będą przechowywane przez okres od 30 dni do 5 lat. Posiadacie Państwo prawo dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia. Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo zablokować tę opcję samodzielnie w ustawieniach przeglądarki.Akceptuję