Zobacz koszyk

Sklep internetowy kawa - Palarnia BlendSklep internetowy kawa - Palarnia Blend
InstagramFacebook

KAWA PRZELEWOWA

AKCESORIA

BON PODARUNKOWY

CZEKOLADA

HERBATY

KAWA DO ESPRESSO

KAWA OMNIROAST

ZESTAWY PORÓWNAWCZE

  • Ziarna pełne pasji - kawa świeżo palona
  • Palarnia kawy Blend |

KOLUMBIA TACUEYO

Pochodzenie ziaren: Kolumbia

Departament: Cauca
Producent: CENCOIC
Wysokość upraw: 1800-2200 m n.p.m.
Gatunek: 100% Arabica
Odmiany: Caturra, Castillo, Colombia, Typica
Obróbka: mokra
Zbiór: 2022
Punktacja SCA dla zielonego ziarna: 84,75
Stopień palenia: jasny
Profil smakowy: ciemna czekolada - jabłka - orzech włoski - limonka - maliny
Data palenia: maksymalnie 14 dni wstecz od złożenia zamówienia
Kolumbia Tacueyo to kawa, którą się po prostu dobrze pije. Ma sporo słodyczy i wyrazistą owocowość. Świetnie sprawdzi się jako kawa codzienna o trochę wyższej kwasowości.
Tacueyo Reserve jest produkowana przez spółdzielnię ASPROCRIT, która jest największa w kooperatywie CENCOIC. Początkowo w 2012 r. liczyła sobie 194 Rodziny, jednak zaraz później nastał czas intensywnego rozrostu i obecnie kooperatywa zrzesza aż 521 rodzin, z czego średnia wielkość farmy każdej rodziny to mniej niż 1 ha.
W przeciągu ostatnich 4 lat skupiono się na inwestycjach, dzięki czemu udało się wybudować magazyn dla ziaren z okolicznych farm. Postawiono również na mechaniczne suszenie. Pozwala to uzyskać określony stopień wilgotności ziarna, bez względu na to w jakiej formie przybyło ono z farmy. Bezpośrednio przekłada się to na wyższą jakość.
Celem Kooperatywy jest wspieranie lokalnych społeczności poprzez zapewnienie edukacji najmłodszym, przywrócenie do użytku lokalnego dialektu - Nasa Yuwe, a także zaangażowanie w ochronę środowiska poprzez większą kontrolę zużycia wody, kompostowanie itp.
Kolumbia Tacueyo to wyrazisty napar, w którym czuć zarówno słodycz czekolady, jak również dosyć dużo akcentów owocowych. Kwasowość jest złożona i zmienia się w trakcie stygnięcia, możemy wyczuć m.in. jabłka, maliny, limonkę, cytrusy. Po drugiej stronie będzie wyraźna kontra czekoladowo-orzechowa. Kawa najbardziej smakowała nam z Kality i Chemexa. W Aeropressie będzie bardziej owocowa. Ziarna nie powinny sprawiać żadnych problemów podczas parzenia.
Przechowywanie i przygotowanie
Przechowywać w temperaturze pokojowej, w suchym i zacienionym miejscu oraz szczelnie zamkniętym opakowaniu. Zalecane metody przygotowania: metody przelewowe, Aeropress.

kawa wyrazistaKawa wyrazista
kawa klasycznaKawa klasyczna
kawa owocowaKawa owocowa
Kawa ziarnista 144.00 zł
Kawa ziarnista 80.00 zł
Kawa ziarnista 45.00 zł
  • Wypalona pod:
    Przelew

Zmień, jeżeli chcesz zmielić kawę:

Powrót

Kontakt

Palarnia Blend Paweł Żyłka
ul.Wrocławska 3
58-125 Pszenno
Dolny Śląsk

Sklep z kawą przy trasie:
Wałbrzych - Świdnica - Wrocław

info@palarniablend.pl

Telefon

tel. 785 161 778, tel. 609 161 778

InstagramFacebook

Do góry
Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO), informujemy, że Administratorem Państwa danych osobowych jest Palarnia Blend, Wrocławska 3, 58-125 Pszenno. Przetwarzanie Państwa danych osobowych będzie się odbywać na podstawie art. 6 RODO w celach statystycznych, marketingowych i analizowaniu ruchu na stronie internetowej. Profilowanie używane jest w Google Analytics, Google AdWords. Dane będą przechowywane przez okres od 30 dni do 5 lat. Posiadacie Państwo prawo dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia. Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo zablokować tę opcję samodzielnie w ustawieniach przeglądarki.Akceptuję