Zobacz koszyk

Sklep internetowy kawa - Palarnia BlendSklep internetowy kawa - Palarnia Blend
InstagramFacebook

KAWA PRZELEWOWA

AKCESORIA

BON PODARUNKOWY

HERBATY

KAWA DO ESPRESSO

ZESTAWY

  • Ziarna pełne pasji - kawa świeżo palona
  • Palarnia kawy Blend |

KOLUMBIA TRES DRAGONES

Region: Valle de Cauca

Producent: Café Granja La Esperanza
Farma: Potosi
Obróbka: sucha
Wysokość: 1400-2000 m n.p.m.
Gatunek: 100% Arabica
Odmiana: Colombia
Zbiór: listopad-grudzień 2020
Punktacja SCA dla zielonego ziarna: 87
stopień palenia: jasny
profil smakowy: białe wino - jagody - pomarańcze - skórki cytrusów
Data palenia: maksymalnie 14 dni wstecz od złożenia zamówienia
Dostajemy od Was pytania o Kolumbię Mandela, po tym jak błyskawicznie zniknęła. Mamy dla Was coś równie złożonego, z tej samej farmy! Café Granja La Esperanza to grupa kilku farm skupiająca się głównie na ziarnach najwyższej jakości, specjalizująca się z kawach konkursowych. Historia owej jakości zaczęła się dawno - w 1930 roku, kiedy Israel Correa i Carmen Rosa - wraz z czternastką dzieci - kupili ziemię pod farmę Potosi za… 4000 pesos (wartość 1,15 dolara). Ważną data jest rok 1945, gdyż wtedy notuje się oficjalne powstanie Café Granja La Esperanza. Obecnie na całą grupę składają farmy o nazwach: Potosi, Cerro Azul, Hawaii, La Esperanza i Las Margaritas. Producent podaje minimalną i maksymalną temperaturę dla farmy La Esperanza jako 17-22 stopnie, wilgotność 73% a także roczne średnie opady w wysokości 1340 mm.
Kolumbia Tres Dragones to kawa z obróbki suchej. Fermentacja całych wisienek kawowca trwa 36 godzin. Pierwsza faza suszenia następuje w silosie o temperaturze 35 stopni i trwa 48 godzin, by następnie proces został dokończony na słońcu i trwał jeszcze 15 dni. Nazwa Tres Dragones, czyli Trzy Smoki, pochodzi od trzech pieców wspomagających proces suszenia na farmie Potosi. Odmiana Colombia, powstała ze skrzyżowania Hybrid-de-Timor i Caturry.
Ziarna oczarowały nas swoją złożonością kwasowości. Napar fantastycznie ewoluuje w trakcie picia oraz zmienia się przez pierwsze kilka/kilkanaście dni od daty palenia - ciężko go jednoznacznie opisać. Z pewnością jest przyjemnie goryczkowy, pełny, ze stosunkowo wysoką kwasowością, czuć nuty fermentacyjno-alkoholowe oraz owocowość cytrusów. Każdy z dostępnych zaparzaczy pokazywał Kolumbię Tres Dragones z innej strony, najbardziej zbalansowana wychodziła w Chemexie i podczas cuppingu. Podjęliśmy się wyzwania wypisania wszystkich nut smakowych z różnych metod parzenia, z całego spektrum temperatur podczas stygnięcia naparu. Oprócz wspomnianych jagód i pomarańczy moglibyśmy wyszczególnić: śliwki, brzoskwinie, liczi, jabłka, kwaśne wiśnie, czekoladę, karmel. To zapewne jeszcze nie jest wszystko. Smak bardzo mocno ewoluuje wraz ze spadkiem temperatury. Jedno jest pewne - zdecydowanie warto wypić napar do końca, gdy jest ciepły. Na zimno niestety nie prezentuje się aż tak dobrze i ma bardzo wysoką kwasowość. Nie polecamy tej kawy początkującym kawoszom!
Szacujemy, że mamy zapas tej kawy na około miesiąc.
Warunki przechowywania
Przechowywać w temperaturze pokojowej, w suchym i zacienionym miejscu oraz szczelnie zamkniętym opakowaniu.

kawa wyrazistaKawa wyrazista
kawa owocowaKawa owocowa
Kawa ziarnista 172.00 zł
Kawa ziarnista 95.00 zł
Kawa ziarnista 55.00 zł
  • Wypalona pod:
    Przelew

Zmień, jeżeli chcesz zmielić kawę:

Powrót

Kontakt

Palarnia Blend Paweł Żyłka
ul.Wrocławska 3
58-125 Pszenno
Dolny Śląsk

Sklep z kawą przy trasie:
Wałbrzych - Świdnica - Wrocław

info@palarniablend.pl

Telefon

tel. 533 881 208, tel. 609 161 778

InstagramFacebook

Do góry
Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO), informujemy, że Administratorem Państwa danych osobowych jest Palarnia Blend, Wrocławska 3, 58-125 Pszenno. Przetwarzanie Państwa danych osobowych będzie się odbywać na podstawie art. 6 RODO w celach statystycznych, marketingowych i analizowaniu ruchu na stronie internetowej. Profilowanie używane jest w Google Analytics, Google AdWords. Dane będą przechowywane przez okres od 30 dni do 5 lat. Posiadacie Państwo prawo dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia. Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo zablokować tę opcję samodzielnie w ustawieniach przeglądarki.Akceptuję