Zobacz koszyk

Sklep internetowy kawa - Palarnia BlendSklep internetowy kawa - Palarnia Blend
InstagramFacebook

KAWA PRZELEWOWA

AKCESORIA

BON PODARUNKOWY

CZEKOLADA

HERBATY

KAWA DO ESPRESSO

KAWA OMNIROAST

ZESTAWY PORÓWNAWCZE

  • Ziarna pełne pasji - kawa świeżo palona
  • Palarnia kawy Blend |

KOSTARYKA LAS LAJAS PERLA NEGRA

Pochodzenie ziaren: Kostaryka; prowincja Alajuela

Farma: Las Lajas
Producent: Oscar and Francisca Chacón
Wysokość upraw: 1450-1650 m n.p.m.
Gatunek: 100% Arabica
Odmiana: Villa Sarchi
Obróbka: Perla Negra Natural
Zbiór: 2023
Stopień palenia: jasny
Profil smakowy: owoce tropikalne - rodzynki - śliwki - kiwi - likier wiśniowy
Data palenia: maksymalnie 14 dni wstecz od złożenia zamówienia
Las Lajas to bardzo ceniona farma, która od wielu lat słynie z eksperymentalnych obróbek. Perla Negra, Alma Negra, Black Diamond, Yellow Diamond - to ich nazwy. Po raz pierwszy mamy okazję do zaprezentowania samej farmy i mamy nadzieję, że ziarna przypadną Wam do gustu. Kto lubi fermentacyjne kawy z Kolumbii np. Mandela Natural, Sweet Valley będzie zdecydowanie zadowolony z Kostaryki Perla Negra Natural!
Od trzech dekad na zboczach Wulkanu Poas w środkowej Kostaryce swoją farmę prowadzi Rodzina Chacon. Wulkaniczne gleby znane są z wyjątkowej żyzności i stanowią świetne podłoże pod uprawy kawy. Przez lata właścicielom udało się wypracować swój własny system oparty na intensywnej fermentacji i ustanowić unikalne profile smakowe. Ciekawostką jest sam mikro młyn, w którym wyjątkowo dba się o higienę - do tego stopnia, że jego podłoga została wykafelkowana płytkami używanymi w dużych sieciach restauracji, takich jak McDonald"s, by dodatkowo promować czystość.
Po dostarczeniu do młyna wiśnie są moczone w czystej wodzie w celu usunięcia wszelkich zanieczyszczeń lub brudu. Następnie natychmiast umieszcza się je na afrykańskich łóżkach (podniesionych), gdzie powoli i naturalnie suszą się przez 15-22 dni. Ze względu na wymagający proces, maksymalnie 10% rocznej produkcji gospodarstwa jest przetwarzane jako Perla Negra.
Kostaryka Las Lajas Perla Negra Natural to kawa o profilu owocowo-alkoholowym. Napar od początku uderza złożonością wielu owoców, wyższą kwasowością i alkoholowym finiszem. Smak dosyć mocno zmienia się w trakcie stygnięcia i zaczyna się od czekoladek Mon Cherry, a kończy na delikatnie kwaskowatym kompocie z owoców tropikalnych, zbalansowanym słodyczą rodzynek. Towarzyszy mu cały czas charakterystyczna alkoholowość.
Ziarna tego typu są bardzo bogate w smaku i ciężko nam jednoznacznie wskazać zaparzacz, w którym zaprezentują się najlepiej. Jedno jest pewne - metody przelewowe wymagają zdecydowanie drobniejszego przemiału.
MIELENIE
W metodach przelewowych zalecamy mielenie o 3 kliki drobniejsze.
Przechowywanie i przygotowanie
Przechowywać w temperaturze pokojowej, w suchym i zacienionym miejscu oraz szczelnie zamkniętym opakowaniu. Zalecane metody przygotowania: metody przelewowe, Aeropress.

kawa wyrazistaKawa wyrazista
kawa owocowaKawa owocowa
Kawa ziarnista 245.00 zł
Kawa ziarnista 130.00 zł
Kawa ziarnista 69.00 zł
  • Wypalona pod:
    Przelew

Zmień, jeżeli chcesz zmielić kawę:

Powrót

Kontakt

Palarnia Blend Paweł Żyłka
ul.Wrocławska 3
58-125 Pszenno
Dolny Śląsk

Sklep z kawą przy trasie:
Wałbrzych - Świdnica - Wrocław

info@palarniablend.pl

Telefon

tel. 785 161 778, tel. 609 161 778

InstagramFacebook

Do góry
Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO), informujemy, że Administratorem Państwa danych osobowych jest Palarnia Blend, Wrocławska 3, 58-125 Pszenno. Przetwarzanie Państwa danych osobowych będzie się odbywać na podstawie art. 6 RODO w celach statystycznych, marketingowych i analizowaniu ruchu na stronie internetowej. Profilowanie używane jest w Google Analytics, Google AdWords. Dane będą przechowywane przez okres od 30 dni do 5 lat. Posiadacie Państwo prawo dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia. Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo zablokować tę opcję samodzielnie w ustawieniach przeglądarki.Akceptuję