Zobacz koszyk

Sklep internetowy kawa - Palarnia BlendSklep internetowy kawa - Palarnia Blend
InstagramFacebook

KAWA PRZELEWOWA

AKCESORIA

BON PODARUNKOWY

CZEKOLADA

HERBATY

KAWA DO ESPRESSO

ZESTAWY PORÓWNAWCZE

  • Ziarna pełne pasji - kawa świeżo palona
  • Palarnia kawy Blend |

KOSTARYKA TIRRA F1 (FIL)

Kanton: Tarrazú

Kooperatywa: CoopeTarrazú R.L
Farma: Tirra Estate
Wysokość upraw: 1500-1600 m n.p.m.
Gatunek: 100% Arabica
Odmiana: F1
Obróbka: sucha
Zbiór: 2022
Ocena SCA dla zielonego ziarna: 86
Stopień palenia: jasny
Profil smakowy: żurawina - bakalie - pomarańcze - jagody - mleczna czekolada
Data palenia: maksymalnie 14 dni wstecz od złożenia zamówienia
Lubimy nietypowe odmiany, tym razem jest okazja upolowania F1. Czy chodzi o to, że prędkość z jaką znika kawa z kubka jest porównywalna do tej osiąganej przez bolid Formuły 1? Zachęcamy do lektury! Dla nas najważniejsze, że jest niezwykle smacznie…
Kooperatywa CoopeTarrazú R.L powstała w 1960 r. i obecnie zrzesza ok 5000 członków, 33% stanowią kobiety. W ciągu ostatnich 15-stu lat liczba członków wzrosła o 50%, a produkcja o 70%. Z pewnością przyczyniły się do tego działania mające na celu zachęcenie ludzi do upraw m.in. rozdawanie darmowych nasion czy darmowa analiza gleby. Kooperatywa zapewnia pracownikom sezonowym nocleg w trakcie zbiorów.
Kooperatywa zakupiła Hacienda Tirra w celu pracy badawczej nad kawą oraz produkcją mikrolotów. F1 jest nową generacją upraw. Hybryda F1 to krzyżówka z odmianą o bardzo starym pochodzeniu (first generation). Daje ona wyższe o 20-40% plony przy zachowaniu wysokiej odporności na choroby a jednocześnie fantastycznym smaku.
Kostaryka Tirra F1 Natural to kawa słodka, złożona, z delikatnym i miłym elektronem kwasowości. Zaczyna się prawdziwie bakaliowo! Mieliśmy już np. Honduras El Triunfo, który miał podobną charakterystykę. Wraz ze spadkiem temperatury pojawia się duża głębia smaku! Przede wszystkim delikatna kwasowość owocu żurawiny, cytrusy, gdzieś dalej uśmiechają się do nas nuty jagód a całość wieńczy długi finisz mlecznej czekolady. To co nas urzeka w Kostaryce Tirra F1, to jej wysoka złożoność, która dosyć mocno zmienia się wraz ze stygnięciem kawy. Mogłaby być po prostu słodka i jednostronna, a napar ma bardzo wiele subtelnych, owocowych akcentów. Nie sprawia żadnych problemów z parzeniem, jeśli macie ochotę na wyciśniecie z niej większej kwasowości - polecamy Aeropress! Przelewy są wychodzą lepiej zbalansowane. Gorąco polecamy!
MIELENIE
W metodach przelewowych trochę drobniej, niż zwykle.
Warunki przechowywania
Przechowywać w temperaturze pokojowej, w suchym i zacienionym miejscu oraz szczelnie zamkniętym opakowaniu.

kawa słodkaKawa słodka
Kawa ziarnista 169.00 zł
Kawa ziarnista 95.00 zł
Kawa ziarnista 55.00 zł
  • Wypalona pod:
    Przelew

Zmień, jeżeli chcesz zmielić kawę:

Powrót

Kontakt

Palarnia Blend Paweł Żyłka
ul.Wrocławska 3
58-125 Pszenno
Dolny Śląsk

Sklep z kawą przy trasie:
Wałbrzych - Świdnica - Wrocław

info@palarniablend.pl

Telefon

tel. 533 881 208, tel. 609 161 778

InstagramFacebook

Do góry
Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO), informujemy, że Administratorem Państwa danych osobowych jest Palarnia Blend, Wrocławska 3, 58-125 Pszenno. Przetwarzanie Państwa danych osobowych będzie się odbywać na podstawie art. 6 RODO w celach statystycznych, marketingowych i analizowaniu ruchu na stronie internetowej. Profilowanie używane jest w Google Analytics, Google AdWords. Dane będą przechowywane przez okres od 30 dni do 5 lat. Posiadacie Państwo prawo dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia. Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo zablokować tę opcję samodzielnie w ustawieniach przeglądarki.Akceptuję