Zobacz koszyk

Sklep internetowy kawa - Palarnia BlendSklep internetowy kawa - Palarnia Blend
InstagramFacebook

KAWA PRZELEWOWA

AKCESORIA

BON PODARUNKOWY

CZEKOLADA

HERBATY

KAWA DO ESPRESSO

ZESTAWY PORÓWNAWCZE

  • Ziarna pełne pasji - kawa świeżo palona
  • Palarnia kawy Blend |

MEKSYK REINA LOPEZ (FIL)

Region: Oaxaca
Kooperatywa: Union San Pedro
Farmer: Reina Lopez
Wysokość upraw: 1450-1900 m n.p.m.
Gatunek: 100% Arabica
Odmiany: Pluma Hidalgo, Mundo Novo
Obróbka: mokra
Zbiór: 2021
Stopień palenia: jasny
Profil smakowy: miód - jabłka - gruszki - melon - migdały
Data palenia: maksymalnie 14 dni wstecz od złożenia zamówienia
Niezły Meksyk! Zakochaliśmy w nim się od pierwszego siorbnięcia ze względu na swoją uniwersalność. Chcielibyśmy również zwrócić uwagę na przepiękny worek widoczny w miniaturce. W tym wypadku Meksyk Reina Lopez to kawa piękna nie tylko z zewnątrz, ale również w środku!
Meksyk jest krajem, którego kawowy potencjał ekonomiczny wciąż wzrasta - mimo to, takie regiony jak Oaxaca i Chiapas są jednymi z najbiedniejszych w kraju. Poziom ubóstwa sięga tu 60-80% społeczeństwa, a skrajnego ubóstwo to nawet 20-40%.
Poziom produkcji kawy w ostatnich 10 latach spadł tu znacząco, do czego przyczyniły się problemy gospodarczo - ekonomiczne, brak pieniędzy oraz choroba drzewek kawowych znana jako rdza. Średni plon kawy w Oaxaca wynosi obecnie zaledwie 100 kg/ha - dla porównania w Kolumbii jest to średnio 2400 kg/ha. W Meksyku mamy do czynienia w większości z małymi farmami oraz plantatorami, których roczny zbiór nie przekracza 100kg, co powoduje niestabilność plonów, a także zniechęcenie do uprawy kawy, a co za tym idzie migrację ludzi na bardziej zurbanizowane tereny.
Do kooperatywy Union San Pedro należy ok 180 rodzin produkujących kawę, skupionych wokół miasteczka San Pedro El Alto i zarządzanych przez Salomona Garcię, który mocno skupia swoją uwagę na wprowadzeniu różnorodności upraw (poza drzewkami kawowca, sadzi się wanilię, cynamon, kakao), a także na tworzeniu miejsc pracy dla młodego pokolenia, tak by nie musiało ono emigrować do miast.
Kawa z którą dziś mamy przyjemność mieć do czynienia pochodzi z Farmy Reina Lopez. W Meksyku bardzo rzadko nadaje się nazwy tak małym farmom, w większości każdy farmer ma kilka poletek ziemi zlokalizowanych w obrębie swojej wsi. Każda wieś ma swój własny system zarządzania zbiorami. W niektórych z nich ziemia należ do farmerów i jest dziedziczona przez potomstwo, natomiast 90% terenów w Oaxaca należy do gminy i jest przez farmerów dzierżawiona. Kawa z farmy Reina Lopez jest mieszanką dwóch odmian charakterystycznych dla regionu - Mundo Novo i Pluma Hidalgo. Ta druga została pierwszy raz wyhodowana nieopodal, w Sierra Sur.
Meksyk Reina Lopez w przelewie, to ziarna dosyć zaskakujące. Na ciepło napar jest zdecydowanie czekoladowo-orzechowy i bardzo słodki. Wraz ze stygnięciem kwasowość rośnie i pojawia się bardzo przyjemny balans. Kawa w odbiorze jest z gatunku tych codziennych, do których wracamy z wielkim uśmiechem na twarzy, bardzo szybko znika!Świetnie sprawdzi się w każdej możliwej metodzie, bardzo uniwersalna, idealny towarzysz dnia.
Warunki przechowywania
Przechowywać w temperaturze pokojowej, w suchym i zacienionym miejscu oraz szczelnie zamkniętym opakowaniu.

kawa klasycznaKawa klasyczna
kawa słodkaKawa słodka
Kawa ziarnista 129.00 zł
Kawa ziarnista 70.00 zł
Kawa ziarnista 40.00 zł
  • Wypalona pod:
    Przelew

Zmień, jeżeli chcesz zmielić kawę:

Powrót

Kontakt

Palarnia Blend Paweł Żyłka
ul.Wrocławska 3
58-125 Pszenno
Dolny Śląsk

Sklep z kawą przy trasie:
Wałbrzych - Świdnica - Wrocław

info@palarniablend.pl

Telefon

tel. 533 881 208, tel. 609 161 778

InstagramFacebook

Do góry
Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO), informujemy, że Administratorem Państwa danych osobowych jest Palarnia Blend, Wrocławska 3, 58-125 Pszenno. Przetwarzanie Państwa danych osobowych będzie się odbywać na podstawie art. 6 RODO w celach statystycznych, marketingowych i analizowaniu ruchu na stronie internetowej. Profilowanie używane jest w Google Analytics, Google AdWords. Dane będą przechowywane przez okres od 30 dni do 5 lat. Posiadacie Państwo prawo dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia. Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo zablokować tę opcję samodzielnie w ustawieniach przeglądarki.Akceptuję