Zobacz koszyk

Sklep internetowy kawa - Palarnia BlendSklep internetowy kawa - Palarnia Blend
InstagramFacebook

KAWA PRZELEWOWA

AKCESORIA

BON PODARUNKOWY

CZEKOLADA

HERBATY

KAWA DO ESPRESSO

OUTLET

TORBY

  • Ziarna pełne pasji - kawa świeżo palona
  • Palarnia kawy Blend |

MJANMA GREEN LAND

Prowincja: Mandalay

Miejscowość: Pyin Oo Lwin
Farma: Green Land Estate
Wysokość upraw: 1100-1250 m n.p.m.
Gatunek: 100% Arabica
Odmiana: Catimor
Obróbka: mokra
Zbiór: styczeń - marzec 2022
Ocena SCA dla zielonego ziarna: 83,25
Stopień palenia: jasny
Profil smakowy: orzeszki piniowe - wafelki - owoce pestkowe
Data palenia: maksymalnie 14 dni wstecz od złożenia zamówienia
Po dwóch Mjanmach do espresso - czas na ostatnią, jaką dla Was przygotowaliśmy w tym roku. Zdecydowanie polecamy osobom lubiącym słodką klasykę - będzie to świetna alternatywa dla kawy z Brazylii!
Green Land Estate została stworzona przez U Sai Wan Maing w 1999 r., po tym jak sprzedał swoją plantację kauczuku. Początkowo farma zajmowała jedynie 30 hektarów, ale w ciągu kilku lat rozrosła się do 450 ha i ponad 580 drzewek kawowca. Obecnie jest jedną z największych w kraju! Uprawia się głównie odmiany: Costa Rica (Catimor) i SL34, choć U Sai eksperymentuje także z odmianami Caturra, Catuai i Bourbon. Większość prac odbywa się ręcznie.
Mjanma Green Land to kawa słodka i klasyczna. W naparze dominują kremowe nuty orzechowe oraz słodycz wafelków, kwasowość jest raczej średnia do niskiej. Żaden owoc nie wybija nam się szczególnie na pierwszy plan, kwasowość jest bardzo delikatna i kieruje nas raczej w stronę słodkiego kompotu z owoców sezonowych. Sam napar jest bardzo przyjemny w odbiorze i będzie świetną propozycją kawy codziennej.
Warunki przechowywania
Przechowywać w temperaturze pokojowej, w suchym i zacienionym miejscu oraz szczelnie zamkniętym opakowaniu.

kawa klasycznaKawa klasyczna
kawa słodkaKawa słodka
kawa delikatnaKawa delikatna
Kawa ziarnista 115.00 zł
Kawa ziarnista 62.00 zł
Kawa ziarnista 36.00 zł
  • Wypalona pod:
    Przelew

Zmień, jeżeli chcesz zmielić kawę:

Powrót

Kontakt

Palarnia Blend Paweł Żyłka
ul.Wrocławska 3
58-125 Pszenno
Dolny Śląsk

Sklep z kawą przy trasie:
Wałbrzych - Świdnica - Wrocław

info@palarniablend.pl

Telefon

tel. 533 881 208, tel. 609 161 778

InstagramFacebook

Do góry
Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO), informujemy, że Administratorem Państwa danych osobowych jest Palarnia Blend, Wrocławska 3, 58-125 Pszenno. Przetwarzanie Państwa danych osobowych będzie się odbywać na podstawie art. 6 RODO w celach statystycznych, marketingowych i analizowaniu ruchu na stronie internetowej. Profilowanie używane jest w Google Analytics, Google AdWords. Dane będą przechowywane przez okres od 30 dni do 5 lat. Posiadacie Państwo prawo dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia. Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo zablokować tę opcję samodzielnie w ustawieniach przeglądarki.Akceptuję