Zobacz koszyk

Sklep internetowy kawa - Palarnia BlendSklep internetowy kawa - Palarnia Blend
InstagramFacebook

KAWA PRZELEWOWA

AKCESORIA

BON PODARUNKOWY

CZEKOLADA

HERBATY

KAWA DO ESPRESSO

KAWA OMNIROAST

ZESTAWY PORÓWNAWCZE

  • Ziarna pełne pasji - kawa świeżo palona
  • Palarnia kawy Blend |

MJANMA NAUNG SAM PHUU

PROMOCJA

Kraj pochodzenia: Mjanma

Stan: Shan
Wieś: Naung Sam Phuu
Producent: Indigo Mountain
Wysokość upraw: 1495 m n.p.m.
Gatunek: 100% Arabica
Odmiany: Catuai, Caturra, Catimor, S 795, Bourbon
Obróbka: sucha
Zbiór: 2022
Punktacja SCA dla zielonego ziarna: 85
Stopień palenia: jasny
Profil smakowy: papaja - bakalie - ananas - żurawina
Data palenia: maksymalnie 14 dni wstecz od złożenia zamówienia
Każdego roku staramy się pokazać ten kraj od jak najlepszej strony. Mjanma, pod względem kawy, jest nadal krajem niszowym ale jakościowo nigdy nie zawodzi. Naung Sam Phuu to ziarna pełne słodyczy owoców tropikalnych oraz bakalii.
Warto wspomnieć o tym, jaką rewolucję kawową przeszła Mjanma na przestrzeni ostatnich lat. Jeszcze kilka lat temu w stanie Shan królowało sadzenie opium i handel napędzany przez lokalnych baronów. Teraz na miejscu widać wszędzie farmy segmentu specialty. W 2017 roku wioska Long Hay zaczęła od wysłania całego rocznego zbioru w ilości trzech worków kawy… Wieści w okolicach miasta Hopong szybko się rozniosły. Kolejne społeczności zaczęły dołączać dzięki komunikacji, organizacjom pozarządowym i social mediom. Uprawa kawy stała się dla niektórych sposobem na oddzielenie przeszłości i rozpoczęciem zupełnie nowego etapu w życiu. Sytuacja polityczna w kraju nie jest dobra, nieustannie trwa konflikt wewnętrzny, a władza nie szczędzi wojska do utrzymania porządku i ograniczania wolności. Wojna domowa trwa z niewielkimi przerwami od 1948 roku i niestety jest najdłużej trwającym konfliktem wewnętrznym na całym świecie.
Mjanma z obróbki suchej w bardzo wielu przypadkach ma owocowo-bakaliowy charakter. Napar z reguły jest pełen smaku, z oblepiającym body. Nie inaczej jest tutaj - po zaparzeniu dosyć słodko, ale wraz z upływem czasu i spadkiem temperatury kwasowość nabiera rozpędu i możemy się spodziewać nut mango, ananasa oraz żurawiny. Mjanma Naung Sam Phuu jest dosyć łatwa w przygotowaniu, a kolejne zaparzacze pokazują ją od trochę innej strony przez co ciężko jednoznacznie wskazać, która metoda jest najlepsza. Gorąco polecamy!
Mjanma Naung Sam Phuu jest również dostępne w zestawie porównawczym z inną kawą z tego kraju -->MJANMA SET
Przechowywanie i przygotowanie
Przechowywać w temperaturze pokojowej, w suchym i zacienionym miejscu oraz szczelnie zamkniętym opakowaniu. Zalecane metody przygotowania: metody przelewowe, Aeropress.

Najniższa cena z 30 dni:

1kg - 169,00 zł

0,5 kg - 93,00 zł

0,25 kg - 52,00 zł

kawa owocowaKawa owocowa
kawa słodkaKawa słodka
Kawa ziarnista 155.00 zł
Kawa ziarnista 87.00 zł
Kawa ziarnista 49.00 zł
  • Wypalona pod:
    Przelew

Zmień, jeżeli chcesz zmielić kawę:

Powrót

Kontakt

Palarnia Blend Paweł Żyłka
ul.Wrocławska 3
58-125 Pszenno
Dolny Śląsk

Sklep z kawą przy trasie:
Wałbrzych - Świdnica - Wrocław

info@palarniablend.pl

Telefon

tel. 785 161 778, tel. 609 161 778

InstagramFacebook

Do góry
Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO), informujemy, że Administratorem Państwa danych osobowych jest Palarnia Blend, Wrocławska 3, 58-125 Pszenno. Przetwarzanie Państwa danych osobowych będzie się odbywać na podstawie art. 6 RODO w celach statystycznych, marketingowych i analizowaniu ruchu na stronie internetowej. Profilowanie używane jest w Google Analytics, Google AdWords. Dane będą przechowywane przez okres od 30 dni do 5 lat. Posiadacie Państwo prawo dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia. Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo zablokować tę opcję samodzielnie w ustawieniach przeglądarki.Akceptuję