Zobacz koszyk

Sklep internetowy kawa - Palarnia BlendSklep internetowy kawa - Palarnia Blend
InstagramFacebook

KAWA PRZELEWOWA

AKCESORIA

BON PODARUNKOWY

CZEKOLADA

HERBATY

KAWA DO ESPRESSO

KAWA OMNIROAST

ZESTAWY PORÓWNAWCZE

  • Ziarna pełne pasji - kawa świeżo palona
  • Palarnia kawy Blend |

MJANMA RUBY HILLS

Kraj pochodzenia: Mjanma

Prowincja: Mandalay
Farma: Ruby Hills
Producent: bracia Arrow
Wysokość upraw: 1500 m n.p.m.
Gatunek: 100% Arabica
Odmiana: Catimor H528
Obróbka: mokra
Zbiór: 2022
Certyfikacja zielonego ziarna: Organic
Stopień palenia: jasny
Profil smakowy: dojrzałe jabłka - miód - kwiaty czarnego bzu
Data palenia: maksymalnie 14 dni wstecz od złożenia zamówienia
Każdego roku staramy się pokazać ten kraj od jak najlepszej strony. Mjanma, pod względem kawy, jest nadal krajem niszowym ale jakościowo nigdy nie zawodzi. Ruby Hills w smaku jest czysta, dobrze zbalansowana i zaskakująca.
Plantacja Ruby Hills zlokalizowana jest w prownicji Mogok, na terenach wysokogórskich. Jej nazwa wzięła się od faktu, iż na tych terenach pozyskuje się słynne na cały świat i wysoko cenione rubiny. Jest to obszar zamknięty dla przyjezdnych - dostać można się tam jedynie za zgodą rządu.
Farma o wielkości 65 akrów od 2002 roku prowadzona jest przez Braci Arrow. Thi Ha to jeden z nich, który jest zdecydowanym liderem i przejmuje dowodzenie na farmie. Chętnie eksperymentuje - interesuje się m.in. maceracją węglową a także tworzeniem nowych i ciekawych profili dla uprawianej kawy.
Mjanma Ruby Hills to zdecydowanie kawa uniwersalna, jakościowa, z dobrym balansem. Z jednej strony pojawia się jabłkowo-cytrusowa kwasowość, a z drugiej równoważona jest przez nuty miodowo-orzechowe i bardzo przyjemny ziołowo-kwiatowy finisz
. Jako, że napar jest dobrze wyważony - wybrana metoda parzenia podkreśli w kawie inne nuty. Ruby Hills najbardziej smakowała nam z Hario, Kality oraz Aeropressu.
Mjanma Ruby Hills jest również dostępne w zestawie porównawczym z inną kawą z tego kraju -->MJANMA SET
Przechowywanie i przygotowanie
Przechowywać w temperaturze pokojowej, w suchym i zacienionym miejscu oraz szczelnie zamkniętym opakowaniu. Zalecane metody przygotowania: metody przelewowe, Aeropress.

Kawa ziarnista 162.00 zł
Kawa ziarnista 87.00 zł
Kawa ziarnista 50.00 zł
  • Wypalona pod:
    Przelew

Zmień, jeżeli chcesz zmielić kawę:

Powrót

Kontakt

Palarnia Blend Paweł Żyłka
ul.Wrocławska 3
58-125 Pszenno
Dolny Śląsk

Sklep z kawą przy trasie:
Wałbrzych - Świdnica - Wrocław

info@palarniablend.pl

Telefon

tel. 785 161 778, tel. 609 161 778

InstagramFacebook

Do góry
Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO), informujemy, że Administratorem Państwa danych osobowych jest Palarnia Blend, Wrocławska 3, 58-125 Pszenno. Przetwarzanie Państwa danych osobowych będzie się odbywać na podstawie art. 6 RODO w celach statystycznych, marketingowych i analizowaniu ruchu na stronie internetowej. Profilowanie używane jest w Google Analytics, Google AdWords. Dane będą przechowywane przez okres od 30 dni do 5 lat. Posiadacie Państwo prawo dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia. Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo zablokować tę opcję samodzielnie w ustawieniach przeglądarki.Akceptuję