Zobacz koszyk

Sklep internetowy kawa - Palarnia BlendSklep internetowy kawa - Palarnia Blend
InstagramFacebook

KAWA PRZELEWOWA

AKCESORIA

BON PODARUNKOWY

CZEKOLADA

HERBATY

KAWA DO ESPRESSO

TORBY

  • Ziarna pełne pasji - kawa świeżo palona
  • Palarnia kawy Blend |

NIKARAGUA BLUEBERRY CANDY

Region: Jinotega
Farma: Santa Luz
Mikro plantacja: San Pedro
Wysokość: 1350-1400 m n.p.m.
Zbiory: 2020/2021
Gatunek: 100% Arabica
Odmiana: H3
Obróbka: sucha
Punktacja SCA dla zielonego ziarna: 85,5
Certyfikacja: Rainforrest Alliance
Stopień palenia: jasny
Profil smakowy: borówki - wiśnie - brzoskwinie - rum
Niedawna obecność w ofercie Nikaragui Pineapple Candy pozostawiła u nas pewien niedosyt, więc postanowiliśmy dać Wam możliwość porównania z inną kawą o podobnej charakterystyce. Różnice w obróbce sprawiają, że... cukierek ananasowy zmienia nadzienie na borówkowe!
Odmiana H3 to hybryda pomiędzy Caturrą a odmianą ET06 z Etiopii. Santa Luz jest częścią bardzo znanej farmy La Bastilla, sąsiadującej z rezerwatem przyrody Datanli El Diablo. Warunki do wzrostu drzewek kawowca są idealne - wysokość, zacienienie, otaczająca przyroda, klimat, odpowiednia wilgotność - prawdziwy raj. Farma zajmuje 311 hektarów, z czego 160 obecnie jest używane do uprawy kawowców. Dzieli się ona na mniejsze części i każda z nich odpowiada za inny koncept. Te mniejsze części dzielą się na mikro plantacje i szacuje się, że farma produkuje aż do 150 mikrolotów. La Bastilla jest członkiem Rainforrest Alliance od 2003 roku. Farma wykorzystuje do działania bardzo wiele rozwiązań ekologicznych. Taki wysiłek, zorganizowanie, innowacyjność, klimat muszą oddawać to w kubku kawy. Nikaragua Blueberry Candy zawdzięcza zbieranie jedynie najbardziej czerwonych wisienek a te później suszy się w równomiernej i niskiej temperaturze.
Nikaragua Blueberry Candy jest poniekąd taka jak jej nazwa, jednak owocowość nie ogranicza się jedynie do borówek. Mamy tutaj także wiśnie oraz brzoskwinie, owoce przenikają się w złożonej, słodkiej i bardzo dobrze zbalansowanej kwasowości. Finisz jest delikatnie alkoholowy, przypomina rum z colą. Zdecydowanie polecamy odczekać kilka minut po zaparzeniu, z początku będziemy czuli jedynie bardzo dużo słodyczy. Kawa najbardziej smakowała nam z Hario oraz Kality.
Należy mielić trochę drobniej, niż zwykle!
Warunki przechowywania
Przechowywać w temperaturze pokojowej, w suchym i zacienionym miejscu oraz szczelnie zamkniętym opakowaniu.

kawa owocowaKawa owocowa
kawa słodkaKawa słodka
Kawa ziarnista 130.00 zł
Kawa ziarnista 70.00 zł
Kawa ziarnista 40.00 zł
  • Wypalona pod:
    Przelew

Zmień, jeżeli chcesz zmielić kawę:

Powrót

Kontakt

Palarnia Blend Paweł Żyłka
ul.Wrocławska 3
58-125 Pszenno
Dolny Śląsk

Sklep z kawą przy trasie:
Wałbrzych - Świdnica - Wrocław

info@palarniablend.pl

Telefon

tel. 533 881 208, tel. 609 161 778

InstagramFacebook

Do góry
Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO), informujemy, że Administratorem Państwa danych osobowych jest Palarnia Blend, Wrocławska 3, 58-125 Pszenno. Przetwarzanie Państwa danych osobowych będzie się odbywać na podstawie art. 6 RODO w celach statystycznych, marketingowych i analizowaniu ruchu na stronie internetowej. Profilowanie używane jest w Google Analytics, Google AdWords. Dane będą przechowywane przez okres od 30 dni do 5 lat. Posiadacie Państwo prawo dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia. Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo zablokować tę opcję samodzielnie w ustawieniach przeglądarki.Akceptuję