Zobacz koszyk

Sklep internetowy kawa - Palarnia BlendSklep internetowy kawa - Palarnia Blend
InstagramFacebook

KAWA PRZELEWOWA

AKCESORIA

BON PODARUNKOWY

HERBATY

KAWA DO ESPRESSO

TORBY

  • Ziarna pełne pasji - kawa świeżo palona
  • Palarnia kawy Blend |

NIKARAGUA EL PORVENIR JASMINE (ESP)

Region: Jinotega
Farma: El Porvenir
Farmer: Nicolas & Angela
Obróbka: mokra
Wysokość upraw: 1450 m n.p.m.
Gatunek: 100% Arabica
Odmiana: Red Catuai
Zbiór: 2021
Stopień palenia: średni
Profil smakowy: karmel - jaśmin - winogrona - czekolada
Data palenia: maksymalnie 14 dni wstecz od złożenia zamówienia
Na trzecią propozycję do oferty z naszej premierowej dostawy direct trade ziaren z Nikaragui wybraliśmy kawę Nicolas&Angela Jasmine. Bardzo nietuzinkowe ziarno pachnące zaraz po zmieleniu lilami oraz jaśminem.
Nikaragua El Porvenir Jasmine jest mikrolotem wyprodukowanym parę doświadczonych farmerów - Angelę i Nicolasa. Kawy z ich farmy są jednymi z tych, które zawsze pozostawiają efekt "wow" bez względu na użytą obróbkę. Angela i Nicolas wkrótce wybierają się na w pełni zasłużoną emeryturę przekazując rodzinną tradycję w ręce jednej z córek - Mirei, dzięki czemu sami będą mogli odpocząć i poświęcić czas rodzinie. Mają aż 12-ścioro wnucząt - zdecydowanie więc będzie komu kontynuować uprawę znakomitej kawy. Nikaragua El Porvenir Jasmine jest naparem pełnym delikatnych niuansów. W espresso możemy spodziewać się dużej ilości słodyczy oraz kwiatowości przez którą zaraz przebija się wyraźna winogronowo-cytrusowa kwasowość. Americano jest zupełnie inne - dawno nie piliśmy tak dobrej czarnej kawy z ekspresu! Napar jest bardzo słodki, delikatny i niesamowicie złożony - trochę przypomina kawę przelewową. Gorąco zachęcamy do spróbowania! Ziarna dobrze współgrają z mlekiem w kawach o niewielkiej objętości tj. flat white oraz cappuccino.
UWAGA DLA EKSPRESÓW KOLBOWYCH!
Dosyć wyraźna zmiana mielenia na drobniejsze, polecamy od razu zmienić ustawienie młynka.
Polecamy przepis startowy na espresso:
kawa: 16-18g
uzysk: 40-42g
czas: 30 sekund
Warunki przechowywania
Przechowywać w temperaturze pokojowej, w suchym i zacienionym miejscu oraz szczelnie zamkniętym opakowaniu.

Kawa ziarnista 140.00 zł
Kawa ziarnista 75.00 zł
Kawa ziarnista 44.00 zł
  • Wypalona pod:
    Espresso

Zmień, jeżeli chcesz zmielić kawę:

Powrót

Kontakt

Palarnia Blend Paweł Żyłka
ul.Wrocławska 3
58-125 Pszenno
Dolny Śląsk

Sklep z kawą przy trasie:
Wałbrzych - Świdnica - Wrocław

info@palarniablend.pl

Telefon

tel. 533 881 208, tel. 609 161 778

InstagramFacebook

Do góry
Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO), informujemy, że Administratorem Państwa danych osobowych jest Palarnia Blend, Wrocławska 3, 58-125 Pszenno. Przetwarzanie Państwa danych osobowych będzie się odbywać na podstawie art. 6 RODO w celach statystycznych, marketingowych i analizowaniu ruchu na stronie internetowej. Profilowanie używane jest w Google Analytics, Google AdWords. Dane będą przechowywane przez okres od 30 dni do 5 lat. Posiadacie Państwo prawo dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia. Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo zablokować tę opcję samodzielnie w ustawieniach przeglądarki.Akceptuję