Zobacz koszyk

Sklep internetowy kawa - Palarnia BlendSklep internetowy kawa - Palarnia Blend
InstagramFacebook

KAWA PRZELEWOWA

AKCESORIA

BON PODARUNKOWY

CZEKOLADA

HERBATY

KAWA DO ESPRESSO

TORBY

  • Ziarna pełne pasji - kawa świeżo palona
  • Palarnia kawy Blend |

NIKARAGUA PACAMARA

Region: Aranjuez-Matagalpa
Farma: La Bendicion
Farmer: Luis Alberto Balladarez Moncada
Wysokość upraw: 1300 m n.p.m.
Gatunek: 100% Arabica
Odmiana: Pacamara
Obróbka: sucha
Zbiór: 2021
Punktacja SCA dla zielonego ziarna: 85,25
Stopień palenia: średni
Profil smakowy: nugat - owoce tropikalne - porzeczki
Data palenia: maksymalnie 14 dni wstecz od złożenia zamówienia
Pacamara jest odmianą kawowca o dużych ziarnach. Długo poszukiwaliśmy czegoś wyjątkowego o podobnej charakterystyce i Nikaragua La Bendicion od razu skradła nasze serca!
Farma La Benedicion leży na piaszczystych terenach, które są idealne do uprawy kawy. Mimo iż cała jej powierzchnia to aż 177ha, tylko 87ha stanowią uprawy. Resztę porastają lasy sosnowe i liściaste. Teren podzielono na 7 róznych obszarów - na każdym uprawia się inny gatunek kawy. La Benedicion niejednokrotnie zdobywała główne nagrody w różnych konkursach.
Na farmie owoce uprawia się metodą naturalną - uznawaną za jedną z najstarszych i jednocześnie najbardziej przyjaznej naturze. Jest to również najdłuższa metoda - suszenie owoców zajmuje od 3 do 4 tygodni.
Nikaragua La Bendicion Pacamara jest słodko-owocowa. Na pierwszym planie czuć dużo kremowo-orzechowo-czekoladowego nugatu, do którego kontrastuje rześka kwasowość owoców tropikalnych. Espresso jest z jednej strony słodkie a z drugiej strony czuć przyjemną kwasowość. Jeśli ktoś lubi owocowe kawy, to bez problemu może dostosować wyższą kwasowość do swoich potrzeb. Americano jest słodkie, delikatne i bardzo dobrze zbalansowane. Ziarna świetnie nadają się do kaw mlecznych o niewielkiej pojemności, do kawiarki oraz ekspresów automatycznych (jeśli ktoś lubi delikatne napary).
Polecamy przepis startowy na espresso:
kawa: 16-18g
uzysk: 42-44g
czas: 29-31 sekund
Warunki przechowywania
Przechowywać w temperaturze pokojowej, w suchym i zacienionym miejscu oraz szczelnie zamkniętym opakowaniu.

kawa słodkaKawa słodka
kawa delikatnaKawa delikatna
Kawa ziarnista 125.00 zł
Kawa ziarnista 67.00 zł
Kawa ziarnista 38.50 zł
  • Wypalona pod:
    Espresso

Zmień, jeżeli chcesz zmielić kawę:

Powrót

Kontakt

Palarnia Blend Paweł Żyłka
ul.Wrocławska 3
58-125 Pszenno
Dolny Śląsk

Sklep z kawą przy trasie:
Wałbrzych - Świdnica - Wrocław

info@palarniablend.pl

Telefon

tel. 533 881 208, tel. 609 161 778

InstagramFacebook

Do góry
Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO), informujemy, że Administratorem Państwa danych osobowych jest Palarnia Blend, Wrocławska 3, 58-125 Pszenno. Przetwarzanie Państwa danych osobowych będzie się odbywać na podstawie art. 6 RODO w celach statystycznych, marketingowych i analizowaniu ruchu na stronie internetowej. Profilowanie używane jest w Google Analytics, Google AdWords. Dane będą przechowywane przez okres od 30 dni do 5 lat. Posiadacie Państwo prawo dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia. Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo zablokować tę opcję samodzielnie w ustawieniach przeglądarki.Akceptuję