Zobacz koszyk

Sklep internetowy kawa - Palarnia BlendSklep internetowy kawa - Palarnia Blend
InstagramFacebook

KAWA PRZELEWOWA

AKCESORIA

BON PODARUNKOWY

HERBATY

KAWA DO ESPRESSO

TORBY I CERAMIKA

ZESTAW ŚWIĄTECZNY

  • Ziarna pełne pasji - kawa świeżo palona
  • Palarnia kawy Blend |

NIKARAGUA PINEAPPLE CANDY

Region: Jinotega

Farma: Santa Luz
Mikro plantacja: San Pedro
Wysokość: 1350-1400 m n.p.m.
Zbiory: 2020
Gatunek: 100% Arabica
Odmiana: H3
Obróbka: fermentacja drożdżowa
Punktacja SCA dla zielonego ziarna: 85,5
Stopień palenia: jasny
Profil smakowy: likier ananasowy - mango - cukier muscovado
Są takie ziarna, na które po prostu czeka się ze zniecierpliwieniem cały rok, żeby znowu móc się nimi cieszyć. Nikaragua wraca z pełną mocą po ponad rocznej przerwie!
Jest to kawa wyjątkowa z wielu względów. Po pierwsze odmiana to hybryda pomiędzy Caturrą a odmianą ET06 z Etiopii. Po drugie ziarna pochodzą z obróbki mytej oraz fermentacji drożdżowej. Co ona daje i jak wygląda? Przede wszystkim uwypukla smak owoców tropikalnych i aromaty kwiatowe. Stąd właśnie nazwa kawy - Pineapple Candy. Fermentacja odbywa się w kontrolowanym środowisku. Santa Luz jest częścią bardzo znanej farmy La Bastilla, sąsiadującej z rezerwatem przyrody Datanli El Diablo. Warunki do wzrostu drzewek kawowca są idealne - wysokość, zacienienie, otaczająca przyroda, klimat, odpowiednia wilgotność - prawdziwy raj. Farma zajmuje 311 hektarów, z czego 160 obecnie jest używane do uprawy kawowców. Dzieli się ona na mniejsze części i każda z nich odpowiada za inny koncept. Te mniejsze części dzielą się na mikro plantacje i szacuje się, że farma produkuje aż do 150 mikrolotów. La Bastilla jest członkiem Rainforrest Alliance od 2003 roku. Farma wykorzystuje do działania bardzo wiele rozwiązań ekologicznych. Taki wysiłek, zorganizowanie, innowacyjność, klimat muszą oddawać to w kubku kawy. Nikaragua Pineapple Candy jest dokładnie taka, jak jej nazwa. Prawdziwa bomba owocowa z delikatnie alkoholowym finiszem. W początkowej fazie po zaparzeniu czuć nuty fermentacyjne i wraz ze stygnięciem kawa zmienia charakter na bardziej owocowy. Gratka dla kawoszy lubiących prawdziwą eksplozję smaków. Gorąco polecamy!
Kawę należy mielić drobniej, niż zwykle!
Warunki przechowywania
Przechowywać w temperaturze pokojowej, w suchym i zacienionym miejscu oraz szczelnie zamkniętym opakowaniu.

kawa wyrazistaKawa wyrazista
kawa owocowaKawa owocowa
kawa słodkaKawa słodka
Kawa ziarnista 128.00 zł
Kawa ziarnista 69.00 zł
Kawa ziarnista 39.00 zł
  • Wypalona pod:
    Przelew

Zmień, jeżeli chcesz zmielić kawę:

Powrót

Kontakt

Palarnia Blend Paweł Żyłka
ul.Wrocławska 3
58-125 Pszenno
Dolny Śląsk

Sklep z kawą przy trasie:
Wałbrzych - Świdnica - Wrocław

info@palarniablend.pl

Telefon

tel. 533 881 208, tel. 609 161 778

InstagramFacebook

Do góry
Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO), informujemy, że Administratorem Państwa danych osobowych jest Palarnia Blend, Wrocławska 3, 58-125 Pszenno. Przetwarzanie Państwa danych osobowych będzie się odbywać na podstawie art. 6 RODO w celach statystycznych, marketingowych i analizowaniu ruchu na stronie internetowej. Profilowanie używane jest w Google Analytics, Google AdWords. Dane będą przechowywane przez okres od 30 dni do 5 lat. Posiadacie Państwo prawo dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia. Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo zablokować tę opcję samodzielnie w ustawieniach przeglądarki.Akceptuję