Zobacz koszyk

Sklep internetowy kawa - Palarnia BlendSklep internetowy kawa - Palarnia Blend
InstagramFacebook

KAWA PRZELEWOWA

AKCESORIA

BON PODARUNKOWY

HERBATY

KAWA DO ESPRESSO

TORBY

  • Ziarna pełne pasji - kawa świeżo palona
  • Palarnia kawy Blend |

NIKARAGUA SAN FRANCISCO

Region: Jinotega
Farma: Finca San Francisco
Farmer: Don Francisco & Blanca Nieve
Obróbka: mokra
Wysokość upraw: 1350-1400 m n.p.m.
Gatunek: 100% Arabica
Odmiany: Caturra, Catuai, Bourbon
Zbiór: styczeń-kwiecień 2021
Stopień palenia: średni
Profil smakowy: czekolada - gruszki - maliny
Data palenia: maksymalnie 14 dni wstecz od złożenia zamówienia
Na drugą propozycję do oferty z naszej premierowej dostawy direct trade ziaren z Nikaragui wybraliśmy kawę Finca San Francisco - mix odmian Caturra&Catuai. Głęboko złożona kwasowość oraz zdecydowane akcenty czekoladowe.
Gold Mountain Coffee Growers, to właściciele farmy Finca Idealista, którzy pomagają również okolicznym farmerom przy produkcji oraz eksporcie. Biuro znajduje się w Stanach Zjednoczonych i akurat udało nam się załapać na wysyłkę kawy do Europy.GMCG można scharakteryzować jako najwyższa dbałość o szczegóły oraz produkt bardzo wysokiej jakości. Zaraz po wymianie maili zadzwonili do nas celem przywitania się. Ilość materiałów (w tym filmów) jaką dostarczyli nam o każdej z zakupionych kaw jest prawdziwie imponująca!

Finca San Francisco jest jedną z pierwszych farm, z którą rozpoczęła współpracę kooperatywa Gold Mountain Coffee Growers (GMCG). Współpraca zapewniła farmerom - Don Francisco i Blanca Nieve - dostęp do szerszego rynku zbytu oraz pomogła sfinansować zakup drugiej farmy a także budowę infrastruktury do obróbki kawy (wet mill).
Finca San Francisco umiejscowiona jest stosunkowo wysoko co zapewnia wyjątkowy mikroklimat - "tonie w chmurach". Dzięki temu zbiory odbywają się dokładnie dwa miesiące później w stosunku do pozostałych farm kawowych w Nikaragui. Powolne dojrzewanie owoców sprawia także, że ziarna mają bardziej złożony smak. Napar charakteryzuje się wysoką kompleksowością - na pierwszy plan wybijają się nuty czekolady oraz malin, jabłek i gruszek. Dzieje się tam dużo więcej a smak rozwija się na języku jeszcze długo po wypiciu kawy. Americano jest niezwykle przyjemne, a ziarna dobrze łączą się z mlekiem w kawach o niewielkiej pojemności tj. flat white i cappuccino. Nikaragua San Francisco w kawiarce wychodzi bardzo, bardzo dobrze! Gorąco polecamy!
Polecamy przepis startowy na espresso:
kawa: 16-18g
uzysk: 40-42g
czas: 30-32 sekund
Warunki przechowywania
Przechowywać w temperaturze pokojowej, w suchym i zacienionym miejscu oraz szczelnie zamkniętym opakowaniu.

kawa klasycznaKawa klasyczna
kawa owocowaKawa owocowa
kawa słodkaKawa słodka
Kawa ziarnista 130.00 zł
Kawa ziarnista 70.00 zł
Kawa ziarnista 40.00 zł
  • Wypalona pod:
    Espresso

Zmień, jeżeli chcesz zmielić kawę:

Powrót

Kontakt

Palarnia Blend Paweł Żyłka
ul.Wrocławska 3
58-125 Pszenno
Dolny Śląsk

Sklep z kawą przy trasie:
Wałbrzych - Świdnica - Wrocław

info@palarniablend.pl

Telefon

tel. 533 881 208, tel. 609 161 778

InstagramFacebook

Do góry
Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO), informujemy, że Administratorem Państwa danych osobowych jest Palarnia Blend, Wrocławska 3, 58-125 Pszenno. Przetwarzanie Państwa danych osobowych będzie się odbywać na podstawie art. 6 RODO w celach statystycznych, marketingowych i analizowaniu ruchu na stronie internetowej. Profilowanie używane jest w Google Analytics, Google AdWords. Dane będą przechowywane przez okres od 30 dni do 5 lat. Posiadacie Państwo prawo dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia. Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo zablokować tę opcję samodzielnie w ustawieniach przeglądarki.Akceptuję