Zobacz koszyk

Sklep internetowy kawa - Palarnia BlendSklep internetowy kawa - Palarnia Blend
InstagramFacebook

KAWA PRZELEWOWA

AKCESORIA

BON PODARUNKOWY

HERBATY

KAWA DO ESPRESSO

TORBY I CERAMIKA

ZESTAW ŚWIĄTECZNY

  • Ziarna pełne pasji - kawa świeżo palona
  • Palarnia kawy Blend |

PERU DOLORES CONCEPCION

Region: Amazonas

Kooperatywa: JUMARP
Farma: Finca Yungasuyo
Farmer: Dolores Concepcion Visalot Arvalo
Obróbka: sucha
Wysokość: 1500 m n.p.m.
Gatunek: 100% Arabica
Odmiana: Catimor, Costa Rica, Pache
Zbiór: 2020
Certyfikacja zielonego ziarna: Organic
Punktacja SCA dla zielonego ziarna: 86
Stopień palenia: średni
Profil smakowy: karmel - wiśnia - żółta śliwka - kakao
Data palenia: maksymalnie 14 dni wstecz od złożenia zamówienia
Z ogromną radością prezentujemy Państwu ziarno z Peru o wysokiej słodyczy, owocowości oraz złożoności. Nie jest łatwo o dobrej jakości kawę do espresso z obróbki suchej, a Peru Dolores Conception właśnie takie jest!
Dolores jest członkinią JUMARP (The Asociación de Productore Cafetaleros Juan Marco "El Palto") oraz beneficjentką programu Mujeres skupiającego się na pomocy kobietom zaangażowanym w produkcję kawy. Otrzymuje ona wsparcie finansowe oraz korzysta z zakresu wiedzy, warsztatów, konsultacji w kooperatywie - mających na celu podniesienie jakości końcowego produktu. Dolores uprawia swoje drzewka kawowca bez użycia pestycydów, w pełni organicznie. W trakcie zbiorów pomaga jej rodzina, sama farma jest niewielkich rozmiarów - 4,5 hektara. Peru Dolores Conception to kawa o bardzo słodkiej kwasowości wielu owoców. Na pierwszy plan wybijają się nuty wiśni oraz pomarańczy, brzoskwini a także śliwek. Cały ten słodki kompot owocowy zbalansowany jest delikatnymi nutami czekolady, która jest obecna, ale nie wybija się na pierwszy plan przez co mamy wrażenie wielowymiarowości smaku. Warto je porównać do tabliczki czekolady z nadzieniem owocowym. Ziarna wyjątkowo dobrze sprawdzają się w kawach mlecznych o niewielkiej pojemności np. flat white, cappuccino.
Warunki przechowywania
Przechowywać w temperaturze pokojowej, w suchym i zacienionym miejscu oraz szczelnie zamkniętym opakowaniu.

kawa owocowaKawa owocowa
kawa słodkaKawa słodka
Kawa ziarnista 103.50 zł
Kawa ziarnista 56.00 zł
Kawa ziarnista 32.00 zł
  • Wypalona pod:
    Espresso

Zmień, jeżeli chcesz zmielić kawę:

Powrót

Kontakt

Palarnia Blend Paweł Żyłka
ul.Wrocławska 3
58-125 Pszenno
Dolny Śląsk

Sklep z kawą przy trasie:
Wałbrzych - Świdnica - Wrocław

info@palarniablend.pl

Telefon

tel. 533 881 208, tel. 609 161 778

InstagramFacebook

Do góry
Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO), informujemy, że Administratorem Państwa danych osobowych jest Palarnia Blend, Wrocławska 3, 58-125 Pszenno. Przetwarzanie Państwa danych osobowych będzie się odbywać na podstawie art. 6 RODO w celach statystycznych, marketingowych i analizowaniu ruchu na stronie internetowej. Profilowanie używane jest w Google Analytics, Google AdWords. Dane będą przechowywane przez okres od 30 dni do 5 lat. Posiadacie Państwo prawo dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia. Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo zablokować tę opcję samodzielnie w ustawieniach przeglądarki.Akceptuję