Zobacz koszyk

Sklep internetowy kawa - Palarnia BlendSklep internetowy kawa - Palarnia Blend
InstagramFacebook

KAWA PRZELEWOWA

AKCESORIA

BON PODARUNKOWY

HERBATY

KAWA DO ESPRESSO

TORBY

  • Ziarna pełne pasji - kawa świeżo palona
  • Palarnia kawy Blend |

PERU DON GOVER ANAEROBIC

Region: Moyobamba
Farma: Finca Cascada de Cuevas
Farmer: Gover Cueva
Obróbka: beztlenowa mokra (anaerobic washed)
Wysokość upraw: 1400 m n.p.m.
Gatunek: 100% Arabica
Odmiany: Bourbon, Catimor
Zbiór: 2020
Stopień palenia: średni
Profil smakowy: mleczna czekolada - orzechy - jabłka - pomarańcze
Data palenia: maksymalnie 14 dni wstecz od złożenia zamówienia
Prawdziwa perełka do ekspresu! Niezbyt często można spotkać kawę z obróbki beztlenowej do espresso, a ta idealnie współgra z charakterem ziaren.
Don Gover jest jednym z wiodących producentów kawy w regionie Moyobamba. Kawa z obróbki beztlenowej jest jego konikiem. Gover Cueva prowadzi rodzinną farmę, w której kładzie duży nacisk na ekologię - wzorują się na procesach zachodzących naturalnie - dbają o min 50 cm warstwę hummusu na farmie. W 2020 farma założyła kooperatywę Finca Cascadas de Cueva SAC specjalizującą się w produkcji mikrolotów. Wisienki fermentowały wraz z owocami w środowisku beztlenowym przez 48h. Następnie po przetworzeniu w depulperze i pozbyciu się miąższu fermentacja samych już ziaren odbywała się w otwartych tankach przez kolejne 24h. Po tym czasie nastąpiło finalne mycie i suszenie w cieniu aż do osiągnięcia 10-12% wilgotności. Peru Don Gover Anaerobic to słodka, kremowa i złożona kawa. W ekspresie kolbowym bardzo łatwo dopasować ją do własnych upodobań. Przy szybszej ekstrakcji podkreślimy nuty owocowe, a przy dłuższej słodycz mlecznej czekolady z orzechami. Mamy wrażenie, że obróbka beztlenowa zmiękcza tutaj smak, a nie podbija owocowości. Jeśli mówimy o nutach czekolady, to mlecznej; jeśli o owocach, to słodkich; a jeśli o orzechach, to kremowych i laskowych. Napar z tej kawy bardzo przypadł nam do gustu. Jest on w jakimś stopniu klasyczny, ale z bardzo przyjemnym twistem. Samo ziarno jest bardzo wdzięczne do parzenia i świetnie sprawdzi się w każdej postaci, łącznie z kawiarką. Gorąco polecamy jako flat white!
Polecamy przepis startowy na espresso:
kawa: 16-18g
uzysk: 40-42g
czas: 29-31 sekund
Warunki przechowywania
Przechowywać w temperaturze pokojowej, w suchym i zacienionym miejscu oraz szczelnie zamkniętym opakowaniu.

kawa słodkaKawa słodka
kawa delikatnaKawa delikatna
Kawa ziarnista 115.00 zł
Kawa ziarnista 62.00 zł
Kawa ziarnista 36.00 zł
  • Wypalona pod:
    Espresso

Zmień, jeżeli chcesz zmielić kawę:

Powrót

Kontakt

Palarnia Blend Paweł Żyłka
ul.Wrocławska 3
58-125 Pszenno
Dolny Śląsk

Sklep z kawą przy trasie:
Wałbrzych - Świdnica - Wrocław

info@palarniablend.pl

Telefon

tel. 533 881 208, tel. 609 161 778

InstagramFacebook

Do góry
Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO), informujemy, że Administratorem Państwa danych osobowych jest Palarnia Blend, Wrocławska 3, 58-125 Pszenno. Przetwarzanie Państwa danych osobowych będzie się odbywać na podstawie art. 6 RODO w celach statystycznych, marketingowych i analizowaniu ruchu na stronie internetowej. Profilowanie używane jest w Google Analytics, Google AdWords. Dane będą przechowywane przez okres od 30 dni do 5 lat. Posiadacie Państwo prawo dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia. Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo zablokować tę opcję samodzielnie w ustawieniach przeglądarki.Akceptuję