Zobacz koszyk

Sklep internetowy kawa - Palarnia BlendSklep internetowy kawa - Palarnia Blend
InstagramFacebook

KAWA PRZELEWOWA

AKCESORIA

BON PODARUNKOWY

CZEKOLADA

HERBATY

KAWA DO ESPRESSO

KAWA OMNIROAST

ZESTAWY PORÓWNAWCZE

  • Ziarna pełne pasji - kawa świeżo palona
  • Palarnia kawy Blend |

PERU MONTE GRANDE

Pochodzenie ziaren: Peru

Departament: Cajamarca
Producent: CARAVELA
Wysokość upraw: 1600-1800 m n.p.m
Gatunek: 100% Arabika
Odmiany: Caturra, Catuai, Pache
Obróbka: mokra
Zbiór: 2022
Punktacja SCA dla zielonego ziarna: 85,75
Stopień palenia: jasny
Profil smakowy: miód - orzechy nerkowca - melon - poziomki
Data palenia: maksymalnie 14 dni wstecz od złożenia zamówienia
Peru Monte Grande to zbalansowana kawa o charakterze codziennym. Pije się ją z niezwykłą przyjemnością i polecamy wszystkim lubiącym ziarna np. z Gwatemali.
Monte Grande jest częścią świątyni odnalezioną podczas prac archeologicznych w północno-zachodniej części Peru. Liczne badania prowadzone przez naukowców nad regionem pokazały, że świątynia i jej tereny należą do społeczności zamieszkującej tereny pogranicza Peru i Ekwadoru ok 5000 lat temu. Znaleziono tam artefakty zawierające ziarna kakaowca, co może wskazywać, iż to właśnie stamtąd wywodzi się ta roślina. Są plany by na tych terenach utworzyć wspólny dla Peru i Ekwadoru turystyczno-archeologiczny park i udostępnić go zwiedzającym. Obecnie okoliczne tereny zamieszkane są przez farmerów trudniących się uprawą wspaniałej jakości kawy, o czym mamy nadzieję będziecie mieli okazję się przekonać…
Peru Monte Grande bardzo przypomina nam myte kawy z Gwatemali. Sporo miodowo-orzechowej słodyczy spod której przebija się bardzo przyjemna cytrusowo-poziomkowa kwasowość. Warto dać jej chwilkę przestygnąć. Napar jest na tyle przyjemny i zbalansowany, że idealnie powinien sprawdzić się jako kawa codzienna, którą ciężko się znudzić. Więcej kwasowości możemy z niego wykrzesać w cuppingu czy też z Aeropressu jednak kawa najbardziej smakowała nam z Kality.
Przechowywanie i przygotowanie
Przechowywać w temperaturze pokojowej, w suchym i zacienionym miejscu oraz szczelnie zamkniętym opakowaniu. Zalecane metody przygotowania: metody przelewowe, Aeropress.

kawa klasycznaKawa klasyczna
Kawa ziarnista 139.00 zł
Kawa ziarnista 77.00 zł
Kawa ziarnista 43.50 zł
  • Wypalona pod:
    Przelew

Zmień, jeżeli chcesz zmielić kawę:

Powrót

Kontakt

Palarnia Blend Paweł Żyłka
ul.Wrocławska 3
58-125 Pszenno
Dolny Śląsk

Sklep z kawą przy trasie:
Wałbrzych - Świdnica - Wrocław

info@palarniablend.pl

Telefon

tel. 785 161 778, tel. 609 161 778

InstagramFacebook

Do góry
Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO), informujemy, że Administratorem Państwa danych osobowych jest Palarnia Blend, Wrocławska 3, 58-125 Pszenno. Przetwarzanie Państwa danych osobowych będzie się odbywać na podstawie art. 6 RODO w celach statystycznych, marketingowych i analizowaniu ruchu na stronie internetowej. Profilowanie używane jest w Google Analytics, Google AdWords. Dane będą przechowywane przez okres od 30 dni do 5 lat. Posiadacie Państwo prawo dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia. Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo zablokować tę opcję samodzielnie w ustawieniach przeglądarki.Akceptuję