Zobacz koszyk

Sklep internetowy kawa - Palarnia BlendSklep internetowy kawa - Palarnia Blend
InstagramFacebook

KAWA PRZELEWOWA

AKCESORIA

BON PODARUNKOWY

HERBATY

KAWA DO ESPRESSO

ZESTAWY

  • Ziarna pełne pasji - kawa świeżo palona
  • Palarnia kawy Blend |

PRZELEW SEZONU

Przelew sezonu to kawa dedykowana metodom przelewowym w dobrej cenie. Charakteryzuje się sezonowością, podwyższonym poziomem słodyczy i uniwersalnością. Przelew sezonu to propozycja dla tych, którzy cenią sobie klasyczny smak i nie chcą przepłacać. Wybór ziaren będzie zmienny lecz sama charakterystyka pozostanie taka sama. Po dwóch kawach z Brazylii przyszedł czas na Kolumbię El Peñol.

Kraj pochodzenia: Kolumbia
Region: Antioquia
Zbiór: 2020
Wysokość upraw: 1950-2100 m n.p.m.
Gatunek: 100% Arabica
Obróbka: mokra
Odmiany: Caturra, Castillo
Punktacja SCA dla zielonego ziarna: 83
Stopień palenia: jasny
Profil smakowy: praliny - dojrzałe jabłka - granola
Data palenia: maksymalnie 14 dni wstecz od zlożenia zamówienia
Na ziarna Kolumbii El Peñol składa się praca wielu małych, lokalnych rolników. Kawa obrabiana jest najczęściej na farmach, na bardzo dużych wysokościach. Z powodu dużego zróżnicowania terenu i wielu mikroklimatów zbiory odbywają się aż 2 razy do roku. Główny trwa od marca do czerwca, a dodatkowy (mitaca) to przełom roku grudzień-styczeń. Napar charakteryzuje się wyrazistymi nutami czekoladowymi, przyjemną kwasowością dojrzałych jabłek oraz posmakiem granoli na finiszu. Tę kawę przelewową jako jedyną palimy ciut dłużej, by zbalansować kwasowość charakterystyczna dla kaw z Kolumbii. Jest to świetna kawa śniadaniowa, dobrze wyważona, sprawdza się we wszystkich alternatywnych metodach parzenia.
Warunki przechowywania
Przechowywać w temperaturze pokojowej, w suchym i zacienionym miejscu oraz szczelnie zamkniętym opakowaniu.

kawa klasycznaKawa klasyczna
Kawa ziarnista 90.00 zł
Kawa ziarnista 48.50 zł
Kawa ziarnista 26.50 zł
  • Wypalona pod:
    Przelew

Zmień, jeżeli chcesz zmielić kawę:

Powrót

Kontakt

Palarnia Blend Paweł Żyłka
ul.Wrocławska 3
58-125 Pszenno
Dolny Śląsk

Sklep z kawą przy trasie:
Wałbrzych - Świdnica - Wrocław

info@palarniablend.pl

Telefon

tel. 533 881 208, tel. 609 161 778

InstagramFacebook

Do góry
Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO), informujemy, że Administratorem Państwa danych osobowych jest Palarnia Blend, Wrocławska 3, 58-125 Pszenno. Przetwarzanie Państwa danych osobowych będzie się odbywać na podstawie art. 6 RODO w celach statystycznych, marketingowych i analizowaniu ruchu na stronie internetowej. Profilowanie używane jest w Google Analytics, Google AdWords. Dane będą przechowywane przez okres od 30 dni do 5 lat. Posiadacie Państwo prawo dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia. Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo zablokować tę opcję samodzielnie w ustawieniach przeglądarki.Akceptuję