Zobacz koszyk

Sklep internetowy kawa - Palarnia BlendSklep internetowy kawa - Palarnia Blend
InstagramFacebook

KAWA PRZELEWOWA

AKCESORIA

BON PODARUNKOWY

CZEKOLADA

HERBATY

KAWA DO ESPRESSO

OUTLET

TORBY

  • Ziarna pełne pasji - kawa świeżo palona
  • Palarnia kawy Blend |

RARYTAS / CATIGUA ANAEROBIC

PROMOCJA

Region: Cerrado
Farma: Daterra
Wysokość upraw: 1150 m n.p.m.
Gatunek: 100% Arabica
Odmiana: Catigua
Obróbka: anaerobic
Zbiór: 2020
Punktacja SCA dla zielonego ziarna: 91
Stopień palenia: jasny
Profil smakowy: szampan - winogrona - owoce leśne - nuty kwiatowe
Data palenia: maksymalnie 14 dni wstecz od złożenia zamówienia
Rarytas jest czymś wyjątkowym. Chcemy, by ziarna absolutnie najwyższej jakości również znalazły miejsce w naszej palarni. Kawy pod tą etykietą będą pojawiać się od czasu do czasu i w niewielkiej ilości. Mamy nadzieję, że Brazylia Daterra Masterpieces Catigua Anaerobic sprawi Wam dużo frajdy! Nie przez przypadek została oceniona na 91 punktów SCA…
Catigua powstała poprzez skrzyżowanie odmian Yellow Catuai i Timor Hybrid na Farmie Daterra, która słynie z wypuszczania wysokiej jakości, nietypowych i niezwykle unikalnych mikrolotów kawy. Ziarna z tej plantacji dzielą się na trzy profile produkcyjne: Classics (80-86pkt); Collection (86-89pkt); Masterpieces (88pkt+).
Farma jest w pewnym sensie małym laboratorium, pracuje się tam nad nowymi technikami produkcji kawy, nowymi odmianami, metodami suszenia. Co roku Daterra wypuszcza kilka niepowtarzalnych mikrolotów, które nazywa swoimi arcydziełami. W skrajnych przypadkach jest to nawet 18 lat pracy od pomysłu, aż po zasadzenie zupełnie nowej odmiany na większą skalę.
Wisienki są fermentowanew specjalnych zbiornikach wyposażonych w zawory, które zapobiegają przedostawaniu się gazów do wewnątrz. Obróbka przebiega beztlenowo, stwarzając idealne warunki mikroorganizmom do przeprowadzania reakcji enzymatycznych wewnątrz ziarna.
Takiej Brazylii jeszcze nie piliście! Nuty szampana, owoce leśne, winogrona oraz delikatna kwiatowość na finiszu. Napar bardzo zaskakuje swoją złożonością i zmiennością smaku w trakcie stygnięcia. Poza głównymi nutami wyczuwamy również kakao, brzoskwinie, wiśnie, cytrusy. Od samego początku czuć, że mamy do czynienia z czymś wyjątkowym. Ziarna są bardzo uniwersalne - równie dobrze smakują w każdej metodzie i nie stwierdziliśmy żadnych problemów przy zaparzaniu.
Polecamy spróbować! Z tej okazji jest możliwość wyboru gramatury 150g - chcemy, by dobra kawa była dostępna dla jak najszerszego grona odbiorców.
Warunki przechowywania
Przechowywać w temperaturze pokojowej, w suchym i zacienionym miejscu oraz szczelnie zamkniętym opakowaniu.

kawa owocowaKawa owocowa
kawa słodkaKawa słodka
kawa delikatnaKawa delikatna
Kawa ziarnista 135.00 zł
Kawa ziarnista 77.00 zł
Kawa ziarnista 53.50 zł
  • Wypalona pod:
    Przelew

Zmień, jeżeli chcesz zmielić kawę:

Powrót

Kontakt

Palarnia Blend Paweł Żyłka
ul.Wrocławska 3
58-125 Pszenno
Dolny Śląsk

Sklep z kawą przy trasie:
Wałbrzych - Świdnica - Wrocław

info@palarniablend.pl

Telefon

tel. 533 881 208, tel. 609 161 778

InstagramFacebook

Do góry
Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO), informujemy, że Administratorem Państwa danych osobowych jest Palarnia Blend, Wrocławska 3, 58-125 Pszenno. Przetwarzanie Państwa danych osobowych będzie się odbywać na podstawie art. 6 RODO w celach statystycznych, marketingowych i analizowaniu ruchu na stronie internetowej. Profilowanie używane jest w Google Analytics, Google AdWords. Dane będą przechowywane przez okres od 30 dni do 5 lat. Posiadacie Państwo prawo dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia. Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo zablokować tę opcję samodzielnie w ustawieniach przeglądarki.Akceptuję