Zobacz koszyk

Sklep internetowy kawa - Palarnia BlendSklep internetowy kawa - Palarnia Blend
InstagramFacebook

KAWA PRZELEWOWA

AKCESORIA

BON PODARUNKOWY

CZEKOLADA

HERBATY

KAWA DO ESPRESSO

KAWA OMNIROAST

ZESTAWY PORÓWNAWCZE

  • Ziarna pełne pasji - kawa świeżo palona
  • Palarnia kawy Blend |

RWANDA INTANGO

Pochodzenie ziaren: Rwanda

dystrykt: Karongi
Kooperatywa: Intango
Wysokość upraw: 1500-1900 m n.p.m.
Gatunek: 100% Arabica
Odmiany: Bourbon, Jackson, Mbirizi
Obróbka: mokra
Zbiór: 2022
Punktacja SCA dla zielonego ziarna: 85,75
Stopień palenia: jasny
Profil smakowy: czarna herbata - mandarynki - cukier trzcinowy
Data palenia: maksymalnie 14 dni wstecz od złożenia zamówienia
O smaku tej kawy można by powiedzieć, że to modelowy przykład Rwandy. Trzecia Rwanda w tym roku również Was nie zawiedzie!
Intango jest maleńką stacją obróbki położoną u stóp jeziora Kivu. Została ona założona przez Gilberta Gatali i jego przyjaciela Gervaisa. Gilbert dorastał i kształcił się w Kanadzie, by następnie wrócić do afrykańskich korzeni i rozpocząć trwającą do dziś przygodę z kawą. Początkowo otworzył firmę zajmującą się eksportem kawy z Rwandy i pomógł setkom farmerów poprawić jakość uprawianych ziaren. Ostatecznie po 13 latach pracy mógł spełnić swoje marzenie w postaci otwarcia własnej stacji obróbki. Zrzesza ona 400 pobliskich farmerów, co pozwala wywrzeć pozytywny wpływ na okoliczne uprawy. Gilbert stawia zarówno na wysoką jakość ziaren, jak i inwestuje w zrównoważony rozwój środowiska (nawożenie organiczne i dosadzanie drzew w celu zwiększenia zacienienia).
Rwanda Intango ma w sobie wszystko co klasyczna myta Rwanda mieć powinna. Od samego początku czuć kwasowość w kolorze pomarańczowym. Jest owocowo! Do tego wyraźna kontra słodyczy w postaci nut cukru trzcinowego. Napar ma herbaciany charakter i niezwykle szybko znika. Najlepiej wypada w Kalicie oraz Chemexie. Polecamy zalewać gorącą wodą!
MIELENIE
Polecamy odrobinę grubsze mielenie oraz gorącą wodę 95-99 stopni.
Przechowywanie i przygotowanie
Przechowywać w temperaturze pokojowej, w suchym i zacienionym miejscu oraz szczelnie zamkniętym opakowaniu. Zalecane metody przygotowania: metody przelewowe, Aeropress.

Kawa ziarnista 155.00 zł
Kawa ziarnista 86.00 zł
Kawa ziarnista 47.00 zł
  • Wypalona pod:
    Przelew

Zmień, jeżeli chcesz zmielić kawę:

Powrót

Kontakt

Palarnia Blend Paweł Żyłka
ul.Wrocławska 3
58-125 Pszenno
Dolny Śląsk

Sklep z kawą przy trasie:
Wałbrzych - Świdnica - Wrocław

info@palarniablend.pl

Telefon

tel. 785 161 778, tel. 609 161 778

InstagramFacebook

Do góry
Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO), informujemy, że Administratorem Państwa danych osobowych jest Palarnia Blend, Wrocławska 3, 58-125 Pszenno. Przetwarzanie Państwa danych osobowych będzie się odbywać na podstawie art. 6 RODO w celach statystycznych, marketingowych i analizowaniu ruchu na stronie internetowej. Profilowanie używane jest w Google Analytics, Google AdWords. Dane będą przechowywane przez okres od 30 dni do 5 lat. Posiadacie Państwo prawo dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia. Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo zablokować tę opcję samodzielnie w ustawieniach przeglądarki.Akceptuję