Zobacz koszyk

Sklep internetowy kawa - Palarnia BlendSklep internetowy kawa - Palarnia Blend
InstagramFacebook

KAWA PRZELEWOWA

AKCESORIA

BON PODARUNKOWY

CZEKOLADA

HERBATY

KAWA DO ESPRESSO

KAWA OMNIROAST

ZESTAWY PORÓWNAWCZE

  • Ziarna pełne pasji - kawa świeżo palona
  • Palarnia kawy Blend |

RWANDA RUSHASHI CASCARA

35,00 zł

Kraj pochodzenia: Rwanda

Dystrykt: Gakenke
Kooperatywa: Abakundakawa Rushashi
Wysokość upraw: 1700-2000 m n.p.m.
Gatunek: 100% Arabica
Odmiany: Bourbon, BM139, BM71, Jackson
Obróbka: mokra
Zbiór: 2022
Masa netto: 200g
Suszone owoce wiśni kawowca
Profil smakowy: miód - cytrusy - suszone śliwki - daktyle - nuty kwiatowe
Wracamy do Was z kolejną pyszną cascarą, czyli suszem wisienek kawowca. Przyrządza się z niego napar przypominający herbatę owocową lub kompot z suszu. Świetnie sprawdzi się również na zimno, z lodem.
Cascara w tłumaczeniu oznacza skórkę lub łupinę i oddziela się ją od ziaren w trakcie obróbki. Przez bardzo długi czas była uznawana za odpad/nawóz, a wszystko zmieniło na większą skalę stosunkowo niedawno. Obecnie pozyskuje się ją z bezwzględnie najlepszych i najsłodszych wisienek kawowca. Sama historia cascary jest bardzo długa i od wieków w Jemenie, czy Etiopii można było spotkać taki napar. Niejednokrotnie przyrządzano go z cynamonem, goździkami, czy też imbirem. Czy cascara zawiera kofeinę? Zawiera. Mniej niż kawa, ale trzeba mieć to na uwadze.
Rwanda Rushashi po zaparzeniu ma dużo daktylowo-miodowej słodyczy, wyraźne nuty suszonych śliwek, przyjemną kwasowość cytrusów i kwiatowy finisz. Jest zaskakująco złożona, bardzo interesująca i ma zdecydowanie letni charakter.
Jak ją przyrządzić?
Najlepsze będą do tego: french press, Aeropress. Kubek z nakryciem też da radę, ale przyda się dodatkowo sitko lub talerzyk. Proporcje: zalecamy gramaturę 6g/100ml i czas parzenia ok. 6 minut.
Warunki przechowywania
Przechowywać w temperaturze pokojowej, w suchym i zacienionym miejscu oraz szczelnie zamkniętym opakowaniu.

  • Wypalona pod:
    Przelew
Powrót

Kontakt

Palarnia Blend Paweł Żyłka
ul.Wrocławska 3
58-125 Pszenno
Dolny Śląsk

Sklep z kawą przy trasie:
Wałbrzych - Świdnica - Wrocław

info@palarniablend.pl

Telefon

tel. 785 161 778, tel. 609 161 778

InstagramFacebook

Do góry
Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO), informujemy, że Administratorem Państwa danych osobowych jest Palarnia Blend, Wrocławska 3, 58-125 Pszenno. Przetwarzanie Państwa danych osobowych będzie się odbywać na podstawie art. 6 RODO w celach statystycznych, marketingowych i analizowaniu ruchu na stronie internetowej. Profilowanie używane jest w Google Analytics, Google AdWords. Dane będą przechowywane przez okres od 30 dni do 5 lat. Posiadacie Państwo prawo dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia. Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo zablokować tę opcję samodzielnie w ustawieniach przeglądarki.Akceptuję