Zobacz koszyk

Sklep internetowy kawa - Palarnia BlendSklep internetowy kawa - Palarnia Blend
InstagramFacebook

KAWA PRZELEWOWA

AKCESORIA

BON PODARUNKOWY

CZEKOLADA

HERBATY

KAWA DO ESPRESSO

KAWA OMNIROAST

ZESTAWY PORÓWNAWCZE

  • Ziarna pełne pasji - kawa świeżo palona
  • Palarnia kawy Blend |

RWANDA RUTABO NATURAL

Pochodzenie ziaren: Rwanda

Region: Gakenke
Miejscowość: Rutabo
Producent: Abakundakawa Rushashi
Wysokość upraw: 1700-2000 m n.p.m.
Gatunek: 100% Arabika
Odmiany: Bourbon, Jackson, Mbirizi, Pop 3303/21
Obróbka: sucha
Zbiór: 2023
Punktacja SCA dla zielonego ziarna: 86,75
Stopień palenia: jasny
Profil smakowy: czarna herbata - rodzynki - maliny - śliwki
Data palenia: maksymalnie 14 dni wstecz od złożenia zamówienia
Rwanda Rutabo Natural pochodzi z kooperatywy Abakundakawa Rushashi, a ta słynie z ziaren bardzo wysokiej jakości. W kubku możemy spodziewać się bardzo przyjemnego słodziaka z nutami czarnej herbaty, owoców oraz rodzynkowej słodyczy.
Rutabo to miejsce, w którym podział pól był właściwie niezmienny od czasów kolonialnych. Tak było, póki nie zaczęto organizować się w większą wspólnotę. Kooperatywa Abakundakawa Rushashi przyszła z dużą dozą pomocy, która pozwoliła na przekształcenie zwyczajnej produkcji kawy w ziarna segmentu specialty. Grupa ma długofalową wizję, która zakłada m.in. oszczędności, dzielenie się wiedzą, inwestycje, współpracę oraz nawet motywację innych. Z tego tytułu powstała grupa młodych farmerów (youth group), którzy wybrali kawę zamiast migracji i zachęcają kolejnych.
Rwanda Rutabo Natural w kubku nie jest turbo-owocowa, jest po prostu bardzo przyjemna i jakościowa. Czuć przede wszystkim wyraźne nuty czarnej herbaty i słodycz rodzynek. Do tego przebija się bardzo przyjemna owocowość w postaci przede wszystkim malin i śliwek. W zależności od wybranej metody można również znaleźć nektarynki i ananasa. Rwanda Rutabo Natural najbardziej smakowała nam z Hario, w cuppingu i z Aeropressu. Polecamy!
Warunki przechowywania
Przechowywać w temperaturze pokojowej, w suchym i zacienionym miejscu oraz szczelnie zamkniętym opakowaniu.

kawa owocowaKawa owocowa
Kawa ziarnista 169.00 zł
Kawa ziarnista 93.00 zł
Kawa ziarnista 52.00 zł
  • Wypalona pod:
    Przelew

Zmień, jeżeli chcesz zmielić kawę:

Powrót

Kontakt

Palarnia Blend Paweł Żyłka
ul.Wrocławska 3
58-125 Pszenno
Dolny Śląsk

Sklep z kawą przy trasie:
Wałbrzych - Świdnica - Wrocław

info@palarniablend.pl

Telefon

tel. 785 161 778, tel. 609 161 778

InstagramFacebook

Do góry
Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO), informujemy, że Administratorem Państwa danych osobowych jest Palarnia Blend, Wrocławska 3, 58-125 Pszenno. Przetwarzanie Państwa danych osobowych będzie się odbywać na podstawie art. 6 RODO w celach statystycznych, marketingowych i analizowaniu ruchu na stronie internetowej. Profilowanie używane jest w Google Analytics, Google AdWords. Dane będą przechowywane przez okres od 30 dni do 5 lat. Posiadacie Państwo prawo dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia. Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo zablokować tę opcję samodzielnie w ustawieniach przeglądarki.Akceptuję