Zobacz koszyk

Sklep internetowy kawa - Palarnia BlendSklep internetowy kawa - Palarnia Blend
InstagramFacebook

KAWA PRZELEWOWA

AKCESORIA

BON PODARUNKOWY

CZEKOLADA

HERBATY

KAWA DO ESPRESSO

TORBY

  • Ziarna pełne pasji - kawa świeżo palona
  • Palarnia kawy Blend |

SALWADOR HOLANDA

Departament: Santa Ana

Farmer: Mauricio Escalon
Farma: Holanda
Wysokość upraw: 1200-2030 m n.p.m.
Gatunek: 100% Arabica
Odmiana: Bourbon
Obróbka: mieszana (semi-washed)
Zbiór: grudzień 2020 - marzec 2021
Punktacja SCA dla zielonego ziarna: 84
Stopień palenia: średni
Profil smakowy: czekolada - karmel - migdały - owoce pestkowe
Data palenia: maksymalnie 14 dni wstecz od złożenia zamówienia
Salwador Holanda zostanie z nami trochę dłużej - jako delikatna i słodka kawa. Bardzo przypadła nam do gustu i postanowiliśmy zabezpieczyć zapasy na trochę dłużej.
Mauricio Escalon pochodzi z rodziny o długiej kawowej tradycji. Mimo zdobycia tytułu inżyniera architektury oraz doświadczenia w budownictwie zdecydował się na powrót do korzeni i kontynuowanie dzieła przodków, które sięga końca 19. wieku. Na rodzinny biznes składa się 10 farm o łącznej powierzchni 29 hektarów.
Farma Holanda usytowana jest w regionie Apaneca w poblizu wulkanu Ilamatepec. Panuje tu wilgotny, tropikalny klimat z regularną porą deszczową. Farmę otacza sąsiedztwo cyprysów oraz wielowiekowych dębów.
Wisienki z początku są myte i obdzierane w depulperze z wierzchniej warstwy owocu. Następnie fermentują w specjalnych beczkach i suszy się je na słońcu aż do osiągnięcia wilgotności na poziomie 12%. Nie jest to jednak koniec procesu, gdyż łuska się je z pozostałości owocu dopiero po 1-2 miesiącach i dopiero wtedy zielone ziarno jest gotowe na eksport. Salwador Holanda, to kawa słodka i delikatna. Americano jest właściwie pozbawione kwasowości, w espresso lekko się ona przebija w akompaniamencie nut czekoladowo-orzechowych. Sama kawa jest bardzo uniwersalna i spełni oczekiwania osób lubiących delikatniejsze napary.
Warunki przechowywania
Przechowywać w temperaturze pokojowej, w suchym i zacienionym miejscu oraz szczelnie zamkniętym opakowaniu.

kawa słodkaKawa słodka
kawa delikatnaKawa delikatna
Kawa ziarnista 106.50 zł
Kawa ziarnista 58.00 zł
Kawa ziarnista 33.50 zł
  • Wypalona pod:
    Espresso

Zmień, jeżeli chcesz zmielić kawę:

Powrót

Kontakt

Palarnia Blend Paweł Żyłka
ul.Wrocławska 3
58-125 Pszenno
Dolny Śląsk

Sklep z kawą przy trasie:
Wałbrzych - Świdnica - Wrocław

info@palarniablend.pl

Telefon

tel. 533 881 208, tel. 609 161 778

InstagramFacebook

Do góry
Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO), informujemy, że Administratorem Państwa danych osobowych jest Palarnia Blend, Wrocławska 3, 58-125 Pszenno. Przetwarzanie Państwa danych osobowych będzie się odbywać na podstawie art. 6 RODO w celach statystycznych, marketingowych i analizowaniu ruchu na stronie internetowej. Profilowanie używane jest w Google Analytics, Google AdWords. Dane będą przechowywane przez okres od 30 dni do 5 lat. Posiadacie Państwo prawo dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia. Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo zablokować tę opcję samodzielnie w ustawieniach przeglądarki.Akceptuję