Zobacz koszyk

Sklep internetowy kawa - Palarnia BlendSklep internetowy kawa - Palarnia Blend
InstagramFacebook

KAWA PRZELEWOWA

AKCESORIA

BON PODARUNKOWY

HERBATY

KAWA DO ESPRESSO

ZESTAWY

  • Ziarna pełne pasji - kawa świeżo palona
  • Palarnia kawy Blend |

SALWADOR LOS NOGALES

Region: Apaneca - Ilamatepec

Farma: Los Nogales
Producent: JASAL
Obróbka: myta
Wysokość: 1380 m n.p.m.
Gatunek: 100% Arabica
Odmiana: Caturra
Zbiór: grudzień-marzec 2019/2020
Punktacja SCA dla zielonego ziarna: 86,75
stopień palenia: jasny
profil smakowy: jeżyny - pomarańcza - gruszka - czarna porzeczka
Dawno nie mieliśmy do alternatyw dobrej i słodkiej kawy z obróbki mytej, więc koniecznie nadrabiamy zaległości! Los Nogales, to pierwsza farma zakupiona przez rodzinę Salaverria. Tam wychował się Jose Antonio Salaverria, który obecnie wraz z dwoma synami zarządza produkcją kawy. Los Nogales ma 30ha i dzieli się na 3 części: Miramar, El Roble i El Capulin. Nasza kawa pochodzi z El Roble i składa się na nią jedna odmiana - Caturra. Cała farma ma charakter eksperymentalny - głównie chodzi o konkretne odmiany drzewek kawowych oraz ciągłą pracę nad późniejszym przetwarzaniem.
Wisienki kawowca obrabia się z pomocą grupy JASAL w Beneficio Los Cruces. Jest to o tyle ciekawe, że centralnym punktem młyna jest budynek mający ponad 100 lat! Plotki głoszą, że przez jakiś czas ukrywał się tam Che Guevara. Niekonwencjonalną sprawą jest również sama obróbka mokra, gdyż stosuje się te same metody co w Kostaryce. Zamiast wielkiej obrotowej tarki o nazwie depulper, do oddzielania ziaren od owoców używa się bardzo wysokiego ciśnienia wody. Tak przygotowane ziarna suszy się prze 12-15 dni na słońcu. Salwador Los Nogales to kawa-kompot owocowy! Słodka, delikatnie kwaskowata i bardzo owocowa.
Warunki przechowywania
Przechowywać w temperaturze pokojowej, w suchym i zacienionym miejscu oraz szczelnie zamkniętym opakowaniu.


kawa owocowaKawa owocowa
Kawa ziarnista 126.00 zł
Kawa ziarnista 67.00 zł
Kawa ziarnista 38.50 zł
  • Wypalona pod:
    Przelew

Zmień, jeżeli chcesz zmielić kawę:

Powrót

Kontakt

Palarnia Blend Paweł Żyłka
ul.Wrocławska 3
58-125 Pszenno
Dolny Śląsk

Sklep z kawą przy trasie:
Wałbrzych - Świdnica - Wrocław

info@palarniablend.pl

Telefon

tel. 533 881 208, tel. 609 161 778

InstagramFacebook

Do góry
Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO), informujemy, że Administratorem Państwa danych osobowych jest Palarnia Blend, Wrocławska 3, 58-125 Pszenno. Przetwarzanie Państwa danych osobowych będzie się odbywać na podstawie art. 6 RODO w celach statystycznych, marketingowych i analizowaniu ruchu na stronie internetowej. Profilowanie używane jest w Google Analytics, Google AdWords. Dane będą przechowywane przez okres od 30 dni do 5 lat. Posiadacie Państwo prawo dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia. Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo zablokować tę opcję samodzielnie w ustawieniach przeglądarki.Akceptuję