Zobacz koszyk

Sklep internetowy kawa - Palarnia BlendSklep internetowy kawa - Palarnia Blend
InstagramFacebook

KAWA PRZELEWOWA

AKCESORIA

BON PODARUNKOWY

CZEKOLADA

HERBATY

KAWA DO ESPRESSO

TORBY

  • Ziarna pełne pasji - kawa świeżo palona
  • Palarnia kawy Blend |

SHUI XIAN - OOLONG

39,00 zł

Określana również jako: wulong, ulong, pół-zielona lub niebieska - ze względu na kolor świeżych liści. SHUI XIAN jest oolongiem wysoko fermentowanym, o wyrazistym, przydymionym smaku. Idealna do wielokrotnego zaparzania, gdyż za każdym razem odkrywamy inne nuty smakowe.

Waga netto: 40g
Składniki: Herbata oolong*(100%).
*z uprawy ekologicznej
Warunki przechowywania
Przechowywać w temperaturze pokojowej, w suchym i zacienionym miejscu oraz szczelnie zamkniętym opakowaniu.
Polecamy parzenie jednej porcji aż do 3 razy zgodnie z zaleceniem producenta
Producent:
BROWN HOUSE & TEA Katarzyna Ogrodzińska-Skałba
ul. Bystrzycka 24/5G, 58-100 Świdnica
----
Fakty
Zbiór: majowy
Liście: skręcone
Kultywar: shui xian
Wysokość uprawy: 800 m
Pochodzenie: Da Zhang Shan / Chiny
Produkcja: fermentacja 70%
Działanie
Liście herbaty oolong zawierają mnóstwo witamin (A, B, C, E i K) i minerałów, jak mangan, potas, wapń czy selen. To skarbnica neutralizujących wolne rodniki antyoksydantów. Regularne picie to sposób na poprawę metabolizmu, w tym metabolizmu tłuszczów, wyrównanie poziomu insuliny we krwi, a nawet redukcję stresu. Delikatnie pobudza i ma cudowny wpływ na skórę, łagodzi i niweluje jej niedoskonałości.
Produkcja
Herbata oolong przechodziskomplikowaną obróbkę. Najpierw liście przechodzą etapy więdnięcia na słońcu i na wietrze oraz yaoqing, czyli lekkiego podrzucania listków, z których wykruszają się krawędzie (utlenianie). Następnie, w procesie zwanym shaqing, podpieka się listki w dużym garze. Kolejny etap to rouqing - listki są zwijane w formę bryłek lub nitek, co ma zapobiec całkowitej utracie wody. Ostatni etap to osuszanie poprzez prażenie w niskiej temperaturze.
Smak
Shui Xian to oolong o wyższym stopniu oksydacji, dlatego jego smak jest wytrawny. Na początku orzechowy, po chwili przechodzi w smaki razowe, zbożowe, z lekko przydymioną nutą.
Parzenie
standardowe /gongfu cha
HERBATA - 2 g /4 g
TEMPERATURA - 95°C /95°C
WODA - 180 ml /100 ml
CZAS - 2-3 min /10 sek. (kolejne parzenia + 5 sek.)

Powrót

Kontakt

Palarnia Blend Paweł Żyłka
ul.Wrocławska 3
58-125 Pszenno
Dolny Śląsk

Sklep z kawą przy trasie:
Wałbrzych - Świdnica - Wrocław

info@palarniablend.pl

Telefon

tel. 533 881 208, tel. 609 161 778

InstagramFacebook

Do góry
Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO), informujemy, że Administratorem Państwa danych osobowych jest Palarnia Blend, Wrocławska 3, 58-125 Pszenno. Przetwarzanie Państwa danych osobowych będzie się odbywać na podstawie art. 6 RODO w celach statystycznych, marketingowych i analizowaniu ruchu na stronie internetowej. Profilowanie używane jest w Google Analytics, Google AdWords. Dane będą przechowywane przez okres od 30 dni do 5 lat. Posiadacie Państwo prawo dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia. Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo zablokować tę opcję samodzielnie w ustawieniach przeglądarki.Akceptuję