Zobacz koszyk

Sklep internetowy kawa - Palarnia BlendSklep internetowy kawa - Palarnia Blend
InstagramFacebook

KAWA PRZELEWOWA

AKCESORIA

BON PODARUNKOWY

CZEKOLADA

HERBATY

KAWA DO ESPRESSO

KAWA OMNIROAST

ZESTAWY PORÓWNAWCZE

  • Ziarna pełne pasji - kawa świeżo palona
  • Palarnia kawy Blend |

TANZANIA WAMACU NATURAL

Pochodzenie ziaren: Tanzania

Region: Arusza
Kooperatywa: Wanza
Wysokość upraw: 1200-1700 m n.p.m.
Gatunek: 100% Arabika
Odmiany: Jackson, Mbirizi, Kent
Obróbka: sucha
Zbiór: 2022/2023
Stopień palenia: jasny
Profil smakowy: maliny - mandarynki - śliwki - miód
Data palenia: maksymalnie 14 dni wstecz od złożenia zamówienia
Tanzania Wamacu to kawa ze słodkiej obróbki, ale o wyższej kwasowości. Napar przypomina nam w smaku kisiel i jest bardzo owocowy!
Rebecca Trupin jest jedną z tych osób, które w 2015 roku postanowiły zaangażować się w polepszenie jakości kawy produkowanej w regionie Kilimandżaro. Szybko okazało się, że jest sporo chętnych do współpracy. Rebecca doprowadziła do pierwszego eksportu ziaren z Arangi. Poprzez lata przeszła burzliwą drogę ucząc się jak zarządzać stowarzyszeniem, budować relacje między farmerami, negocjować lepsze stawki oraz przede wszystkim radzić sobie ze skomplikowaną tanzańską biurokracją. Kamieniem milowym okazało się wejście we współpracę z Frankiem Mlay z Tanzania Coffee Board oraz firmą eksportującą kawę - Wanza - co w dialekcie używanym przez jej matkę oznacza "lśnić -zaczynać żyć po swojemu".
Tanzania Wamacu Natural zwróciła naszą uwagę swoją nietuzinkowym smakiem. Kawa ma pylistą teksturę, wysokie body i jednocześnie wyższą kwasowość. Takie combo nie zdarza się zbyt często. W naparze znajdziecie dużo różnych owoców np. maliny, cytrusy, śliwki, jabłka oraz słodycz miodu i przypomina nam wieloowocowy kisiel. Ziarenka najbardziej smakowały nam z Hario i Aeropressu.
Przechowywanie i przygotowanie
Przechowywać w temperaturze pokojowej, w suchym i zacienionym miejscu oraz szczelnie zamkniętym opakowaniu. Zalecane metody przygotowania: metody przelewowe, Aeropress.

kawa owocowaKawa owocowa
Kawa ziarnista 165.00 zł
Kawa ziarnista 90.00 zł
Kawa ziarnista 51.00 zł
  • Wypalona pod:
    Przelew

Zmień, jeżeli chcesz zmielić kawę:

Powrót

Kontakt

Palarnia Blend Paweł Żyłka
ul.Wrocławska 3
58-125 Pszenno
Dolny Śląsk

Sklep z kawą przy trasie:
Wałbrzych - Świdnica - Wrocław

info@palarniablend.pl

Telefon

tel. 785 161 778, tel. 609 161 778

InstagramFacebook

Do góry
Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO), informujemy, że Administratorem Państwa danych osobowych jest Palarnia Blend, Wrocławska 3, 58-125 Pszenno. Przetwarzanie Państwa danych osobowych będzie się odbywać na podstawie art. 6 RODO w celach statystycznych, marketingowych i analizowaniu ruchu na stronie internetowej. Profilowanie używane jest w Google Analytics, Google AdWords. Dane będą przechowywane przez okres od 30 dni do 5 lat. Posiadacie Państwo prawo dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia. Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo zablokować tę opcję samodzielnie w ustawieniach przeglądarki.Akceptuję