Zobacz koszyk

Sklep internetowy kawa - Palarnia BlendSklep internetowy kawa - Palarnia Blend
InstagramFacebook

KAWA PRZELEWOWA

AKCESORIA

BON PODARUNKOWY

CZEKOLADA

HERBATY

KAWA DO ESPRESSO

TORBY

  • Ziarna pełne pasji - kawa świeżo palona
  • Palarnia kawy Blend |

TANZANIA YETU TAMU AA

Region: Kilimanjaro
Wysokość: 1700-2000 m n.p.m.
Obróbka: myta
Gatunek: 100% Arabica
Odmiana: Bourbon, Kent
Zbiory: 2021
Punktacja SCA dla zielonego ziarna: 83,75
Stopień palenia: średni
Profil smakowy: surowe kakao - cukier muscovado - grejpfrut - maliny
Data palenia: maksymalnie 14 dni wstecz od złożenia zamówienia
Rwanda Rushashi w wersji espresso szczególnie przypadła do gustu części z Was. Przygotowaliśmy kolejną kawę z Afryki, która została wypalona trochę mocniej. Ziarna z tego kontynentu charakteryzują się dużą dozą kwasowości, ale zredukowaliśmy ją profilem palenia.
Pierwsze drzewka kawowca w regionie Kilimandżaro zostały posadzone pod koniec XIX w. YetuTamu to nazwa eksportera, która współpracuje z dwiema kooperatywami zrzeszającymi rolników z małych plantacji. Nazwa w bezpośrednim tłumaczeniu oznacza Nasza Kawa Jest Słodka. Region ma wiele problemów i dzięki kawie segmentu specialty może jeszcze funkcjonować oraz rozwijać się. Wielu farmerów obrabia wisienki na farmach, co ma ogromny wpływ na ostateczną jakość. Przed spakowaniem - u eksportera - odbywa się sortowanie metodą laserową i wyszukiwanie defektów tak, by zielona kawa była jak najlepszej jakości. AA w nazwie odpowiada za oznaczenie rozmiaru ziaren i są to te największe.
Tak jak zostało to przedstawione we wstępie - celowo obniżyliśmy kwasowość z tej kawie, by postawić mocny akcent na jej wyrazistość. Mimo średniego stopnia palenia jest ona dosyć wyrazista. Kwasowość nadal jest obecna, ale została schowana za solidną porcją słodyczy i goryczką kakao. Ziarna nadają się zarówno do ekspresów automatycznych, ciśnieniowych, jak również kawiarki. Ze względu na swoją wyrazistość kawa ta dobrze nada się do większych kaw mlecznych np. caffe latte.
Warunki przechowywania
Przechowywać w temperaturze pokojowej, w suchym i zacienionym miejscu oraz szczelnie zamkniętym opakowaniu.

kawa wyrazistaKawa wyrazista
kawa klasycznaKawa klasyczna
Kawa ziarnista 106.50 zł
Kawa ziarnista 58.00 zł
Kawa ziarnista 33.50 zł
  • Wypalona pod:
    Espresso

Zmień, jeżeli chcesz zmielić kawę:

Powrót

Kontakt

Palarnia Blend Paweł Żyłka
ul.Wrocławska 3
58-125 Pszenno
Dolny Śląsk

Sklep z kawą przy trasie:
Wałbrzych - Świdnica - Wrocław

info@palarniablend.pl

Telefon

tel. 533 881 208, tel. 609 161 778

InstagramFacebook

Do góry
Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO), informujemy, że Administratorem Państwa danych osobowych jest Palarnia Blend, Wrocławska 3, 58-125 Pszenno. Przetwarzanie Państwa danych osobowych będzie się odbywać na podstawie art. 6 RODO w celach statystycznych, marketingowych i analizowaniu ruchu na stronie internetowej. Profilowanie używane jest w Google Analytics, Google AdWords. Dane będą przechowywane przez okres od 30 dni do 5 lat. Posiadacie Państwo prawo dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia. Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo zablokować tę opcję samodzielnie w ustawieniach przeglądarki.Akceptuję