Zobacz koszyk

Sklep internetowy kawa - Palarnia BlendSklep internetowy kawa - Palarnia Blend
InstagramFacebook

KAWA PRZELEWOWA

AKCESORIA

BON PODARUNKOWY

CZEKOLADA

HERBATY

KAWA DO ESPRESSO

KAWA OMNIROAST

ZESTAWY PORÓWNAWCZE

  • Ziarna pełne pasji - kawa świeżo palona
  • Palarnia kawy Blend |

UGANDA AJERE

Kraj pochodzenia: Uganda

Dystrykt: Zombo
Kooperatywa: Zombo Coffee Partners
Stacja obróbki: Ajere
Wysokość upraw: 1590 m n.p.m.
Gatunek: 100% Arabika
Odmiana: SL14
Obróbka: sucha
Zbiór: 2023
Punktacja SCA dla zielonego ziarna: 85,75
Stopień palenia: jasny
Profil smakowy: orzechy nerkowca - marakuja - czerwona porzeczka - suszone owoce
Data palenia: maksymalnie 14 dni wstecz od złożenia zamówienia
Uganda Ajere wydaje nam się kawą niezwykle uniwersalną, która ma bardzo szerokie spektrum smaku i łatwo wybrać swój ulubiony moment. Gorąco polecamy!
Stacja obróbki Ajere jest zarządzana przez czterech mężczyzn: Jamesa, Faustino, Thomasa i Rovia. Razem z okolicznymi farmerami (jest ich już 85-ciu) - tworzą kooperatywę, której celem jest zarówno produkcja coraz lepszej kawy jak i dbałość o środowisko. Na farmach stosuje się produkcję w cieniu naturalnie rosnących drzew.
Uganda Ajere Natural to kawa o profilu słodko-owocowym, która po przestygnięciu bardzo pozytywnie zaskakuje żywą kwasowością. Napar z początku jest mocno bakaliowy i wyraźnie wybija się kremowa orzechowość oraz nuty suszonych owoców. Najbardziej smakował po dłuższej chwili, kiedy Uganda Ajere pokazywała prawdziwie afrykański charakter w postaci kwasowości marakui i czerwonych porzeczek. Przez to jak wiele głębi prezentuje wydaje nam się kawą niezwykle uniwersalną, w której każdy powinien znaleźć coś dla siebie. Nie sprawia problemów przy zaparzaniu i każda z metod pokazuje ziarna od delikatnie innej strony. Najwięcej kwasowości można uzyskać w Aeropressie.
Przechowywanie i przygotowanie
Przechowywać w temperaturze pokojowej, w suchym i zacienionym miejscu oraz szczelnie zamkniętym opakowaniu. Zalecane metody przygotowania: metody przelewowe, Aeropress.

kawa słodkaKawa słodka
Kawa ziarnista 89.00 zł
Kawa ziarnista 50.00 zł
  • Wypalona pod:
    Przelew

Zmień, jeżeli chcesz zmielić kawę:

Powrót

Kontakt

Palarnia Blend Paweł Żyłka
ul.Wrocławska 3
58-125 Pszenno
Dolny Śląsk

Sklep z kawą przy trasie:
Wałbrzych - Świdnica - Wrocław

info@palarniablend.pl

Telefon

tel. 785 161 778, tel. 609 161 778

InstagramFacebook

Do góry
Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO), informujemy, że Administratorem Państwa danych osobowych jest Palarnia Blend, Wrocławska 3, 58-125 Pszenno. Przetwarzanie Państwa danych osobowych będzie się odbywać na podstawie art. 6 RODO w celach statystycznych, marketingowych i analizowaniu ruchu na stronie internetowej. Profilowanie używane jest w Google Analytics, Google AdWords. Dane będą przechowywane przez okres od 30 dni do 5 lat. Posiadacie Państwo prawo dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia. Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo zablokować tę opcję samodzielnie w ustawieniach przeglądarki.Akceptuję