Zobacz koszyk

Sklep internetowy kawa - Palarnia BlendSklep internetowy kawa - Palarnia Blend
InstagramFacebook

KAWA PRZELEWOWA

AKCESORIA

BON PODARUNKOWY

CZEKOLADA

HERBATY

KAWA DO ESPRESSO

TORBY

  • Ziarna pełne pasji - kawa świeżo palona
  • Palarnia kawy Blend |

UGANDA AMBE YELLOW HONEY

Region: Zombo

Stacja obróbki: Ambe
Wysokość: 1300-1700 m n.p.m.
Gatunek: 100% Arabica
Odmiana: SL14
Obróbka: yellow honey
Zbiór: 2020/2021
Stopień palenia: jasny
Profil smakowy: suszone morele - papaja - czarna herbata
Data palenia: maksymalnie 14 dni wstecz od złożenia zamówienia
Jeśli chodzi o kawę Uganda nie jest w czołówce krajów produkcyjnych. Gdy dodamy do tego niezwykle nietypową w Ugandzie obróbkę honey - mamy do czynienia z propozycją niezwykle rzadką.
Uganda jest najbardziej znana z produkcji Robusty, jednak jeśli znajdziemy wysokiej jakości Arabikę, to może okazać się prawdziwą perełką. Żyzne wulkaniczne gleby, zróżnicowanie mikroklimatów, wiele odmian i stale poprawiająca się infrastruktura powodują, że Uganda w najbliższych latach może stać się bardzo ciekawym krajem produkcyjnym.
Zombo współpracuje z ośmioma mniejszymi stacjami obróbki o unikalnym modelu, gdzie farmerzy występują w roli współwłaścicieli całej infrastruktury. Biorą oni czynny udział przy obróbce kawy oraz wszelkich naprawach i utrzymaniu. Skutkuje to lepszym zrozumieniem całego procesu, dbałością o szczegóły i odbija się bardzo pozytywnie na jakości produkowanych ziaren. To rozwiązanie też powoduje dla nich zdecydowanie lepsze zyski.Najdorodniejsze wisienki kawowca przynosi się do stacji obróbki jeszcze tego samego dnia. Potem następuje ważenie i farmer dostaje gotówkę za swój dzienny zbiór, a wisienki natychmiast wędrują do depulpera, gdzie oddziela się miąższ od ziarna.
Obróbka honey ma różne kolory: black, yellow, red, gold, white i różnią się one ilością pozostawionego miąższu wiśni kawowca. Dla yellow honey jest to ok. 50% owocu. Kawa suszona jest na podwyższonych łożach pod dachem, gdzie obraca się je kilka razy dziennie i suszy do stanu 15-stu procent wilgotności. Następnie całość przenoszona jest na słońce i dosuszana do właściwego poziomu. Uganda Ambe yellow honey bardzo mocno nas zaskoczyła. Mimo słodkiej obróbki napar posiada spory zapas owocowej kwasowości. Na pierwszy plan wybijają sie nuty suszonych moreli, papaji, pomarańczy, mandarynek. Kawa jest również dosyć lekka i herbaciana. Powinna przypaść do gustu wszystkim lubiącym myte ziarna z Rwandy, Tanzanii, czy DR Konga.
Warunki przechowywania
Przechowywać w temperaturze pokojowej, w suchym i zacienionym miejscu oraz szczelnie zamkniętym opakowaniu.

kawa owocowaKawa owocowa
Kawa ziarnista 120.00 zł
Kawa ziarnista 65.00 zł
Kawa ziarnista 37.00 zł
  • Wypalona pod:
    Przelew

Zmień, jeżeli chcesz zmielić kawę:

Powrót

Kontakt

Palarnia Blend Paweł Żyłka
ul.Wrocławska 3
58-125 Pszenno
Dolny Śląsk

Sklep z kawą przy trasie:
Wałbrzych - Świdnica - Wrocław

info@palarniablend.pl

Telefon

tel. 533 881 208, tel. 609 161 778

InstagramFacebook

Do góry
Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO), informujemy, że Administratorem Państwa danych osobowych jest Palarnia Blend, Wrocławska 3, 58-125 Pszenno. Przetwarzanie Państwa danych osobowych będzie się odbywać na podstawie art. 6 RODO w celach statystycznych, marketingowych i analizowaniu ruchu na stronie internetowej. Profilowanie używane jest w Google Analytics, Google AdWords. Dane będą przechowywane przez okres od 30 dni do 5 lat. Posiadacie Państwo prawo dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia. Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo zablokować tę opcję samodzielnie w ustawieniach przeglądarki.Akceptuję