Zobacz koszyk

Sklep internetowy kawa - Palarnia BlendSklep internetowy kawa - Palarnia Blend
InstagramFacebook

KAWA PRZELEWOWA

AKCESORIA

BON PODARUNKOWY

HERBATY

KAWA DO ESPRESSO

TORBY I CERAMIKA

ZESTAW ŚWIĄTECZNY

  • Ziarna pełne pasji - kawa świeżo palona
  • Palarnia kawy Blend |

UGANDA ZOMBO (ESP)

Region: Zombo

Obróbka: mokra
Wysokość: 1300-1700 m n.p.m.
Gatunek: 100% Arabica
Odmiana: SL14
Zbiór: 2020/21
Punktacja SCA dla zielonego ziarna: 86
stopień palenia: średni
profil smakowy: melasa - cytryna - orzech włoski
Data palenia: maksymalnie 14 dni wstecz od złożenia zamówienia
Kawowa Afryka to nie tylko Kenia, Etiopia, Tanzania, ale także mniej popularne kraje. Do nich należy zdecydowanie Uganda!
Uganda jest najbardziej znana z produkcji Robusty, jednak jeśli znajdziemy wysokiej jakości Arabikę, to może okazać się prawdziwą perełką. Żyzne wulkaniczne gleby, zróżnicowanie mikroklimatów, wiele odmian i stale poprawiająca się infrastruktura powodują, że Uganda w najbliższych latach może stać się bardzo ciekawym krajem produkcyjnym.
Zombo współpracuje z ośmioma mniejszymi stacjami obróbki o unikalnym modelu, gdzie farmerzy występują w roli współwłaścicieli całej infrastruktury. Biorą oni czynny udział przy obróbce kawy oraz wszelkich naprawach i utrzymaniu. Skutkuje to lepszym zrozumieniem całego procesu, dbałością o szczegóły i odbija się bardzo pozytywnie na jakości produkowanych ziaren. To rozwiązanie też powoduje dla nich zdecydowanie lepsze zyski.
Dzięki przejrzystości importera przekazujemy informację, że za kilogram zielonej kawy farmer otrzymuje 2,95 USD.
Najdorodniejsze wisienki kawowca przynosi się do stacji obróbki jeszcze tego samego dnia, następuje pierwsze sortowanie po czym wrzucane są do tanka z wodą celem eliminacji tych mniej dojrzałych. Potem następuje ważenie i farmer dostaje gotówkę za swój dzienny zbiór, a wisienki natychmiast wędrują do depulpera, gdzie oddziela się miąższ od ziarna. Następnie ziarna fermentują od 12-stu do 36-ciu godzin bez wody po czym ostatecznie obmywa i po raz kolejny sortuje. Tak przygotowane ziarna lądują na podwyższonych łożach pod dachem, gdzie obraca się je kilka razy dziennie i suszy do stanu 15-stu procent wilgotności. Następnie całość przenoszona jest na słońce i dosuszana do właściwego poziomu. Uganda Zombo bardzo mocno nas zaskoczyła swoja uniwersalnością i kompleksowością. Orzechowy finisz potrafi się ciągnąć przez kolejny kwadrans, a jednocześnie mamy dużo słodyczy i przyjemną kwasowość cytryny nadającą dobrego balansu w espresso. Americano jest słodkie i kompleksowe a ziarna równie dobrze sprawdzą się z dodatkiem mleka, jak również z kawiarki. Jak na kawę z Afryki Uganda Zombo jest zaskakująco słodka, dobrze wyważona i sprawia bardzo dużo przyjemności!
Warunki przechowywania
Przechowywać w temperaturze pokojowej, w suchym i zacienionym miejscu oraz szczelnie zamkniętym opakowaniu.

kawa klasycznaKawa klasyczna
kawa owocowaKawa owocowa
kawa słodkaKawa słodka
Kawa ziarnista 117.00 zł
Kawa ziarnista 63.00 zł
Kawa ziarnista 36.00 zł
  • Wypalona pod:
    Espresso

Zmień, jeżeli chcesz zmielić kawę:

Powrót

Kontakt

Palarnia Blend Paweł Żyłka
ul.Wrocławska 3
58-125 Pszenno
Dolny Śląsk

Sklep z kawą przy trasie:
Wałbrzych - Świdnica - Wrocław

info@palarniablend.pl

Telefon

tel. 533 881 208, tel. 609 161 778

InstagramFacebook

Do góry
Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO), informujemy, że Administratorem Państwa danych osobowych jest Palarnia Blend, Wrocławska 3, 58-125 Pszenno. Przetwarzanie Państwa danych osobowych będzie się odbywać na podstawie art. 6 RODO w celach statystycznych, marketingowych i analizowaniu ruchu na stronie internetowej. Profilowanie używane jest w Google Analytics, Google AdWords. Dane będą przechowywane przez okres od 30 dni do 5 lat. Posiadacie Państwo prawo dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia. Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo zablokować tę opcję samodzielnie w ustawieniach przeglądarki.Akceptuję