Zobacz koszyk

Sklep internetowy kawa - Palarnia BlendSklep internetowy kawa - Palarnia Blend
InstagramFacebook

KAWA PRZELEWOWA

AKCESORIA

BON PODARUNKOWY

HERBATY

KAWA DO ESPRESSO

ZESTAWY

  • Ziarna pełne pasji - kawa świeżo palona
  • Palarnia kawy Blend |

WIETNAM KHO

PROMOCJA

Region: Đà Lat

Kooperatywa: K`ho
Farmerzy: Rolan Co Lieng, Josh Guikema
Obróbka: myta (z fermentacją naturalną)
Wysokość: 1600-1700 m n.p.m.
Gatunek: 100% Arabica
Odmiana: Red & Yellow Bourbon, Catimor, Caturra, Bourbon, Typica
Zbiór:2020
Stopień palenia: jasny
Profil smakowy: czarna herbata - cukier trzcinowy - cytrusy - zielone jabłko
Data palenia: maksymalnie 14 dni wstecz od złożenia zamówienia
Jest nam niezmiernie miło, że udało się nawiązać współpracę, która owocuje czymś tak nietuzinkowym jak ziarno jakości specialty z Wietnamu! Trzeba wiedzieć, że Arabika w Wietnamie to ok. 5% wartości całego eksportu kawy, reszta to Robusta. Jeśli uświadomimy sobie, że z tych 5% większość to Arabika zupełnie bez nazwy i konkretej farmy, to mamy przed sobą kawę wyjątkową. Zapewniamy Państwa, że poszukiwanie przelewu z Wietnamu o jasnym profilu palenia jest porównywane do poszukiwania Świętego Graala, tym bardziej w ofercie palarni dostępnych na lokalnym rynku.
Ziarno jest wyjątkowe - bez dwóch zdań! Pochodzi z wielkiej pasji małżeństwa Amerykanina z Wietnamką. Rolan Co Lieng to czwarte pokolenie w rodzinie zajmujące się pracą na plantacji kawy. Jej rodzina należy do jednej z najstarszych grup etnicznych w Wietnamie, zajmowali się oni m.in. uprawą Arabiki już w XIX w.Josh, mimo stabilnej pracy po studiach, wyjechał w podróż po świecie w 2009 roku i wylądował w Wietnamie. Urzeczony pięknem przyrody dziwnym trafem znalazł się na imprezie-ognisku, gdzie urzekła go lokalna piękność. W dużym skrócie zaowocowało to ostatecznie ślubem w 2014 roku. Będąc już na miejscu Josh postanowił pomóc w rozwoju plantacji rodzinie Co Lieng, tak powstała kooperatywa K"ho w 2012 roku. Sama farma ma 5 hektarów, obecnie zatrudniają osoby z 50-ciu rodzin. Wisienki są zbierane ręcznie, kooperatywa działa w sposób zrównoważony i zgodny ze środowiskiem przeciwstawiając się masowej produkcji kawy w Wietnamie swoją wysoką jakością. Jeśli samo pochodzenie Was zainteresowało, to obróbka jest również niecodzienna. Najpierw wisienki fermentują 21 godzin na słońcu susząc się na łóżach afrykańskich, by zaraz po oddzieleniu w depulperze ziarna od owocu kontynuowana była obróbka myta.
Wietnam K`ho, to ziarno posiadające w sobie wiele pasji a ta odzwierciedla się w naparze.
Kawa po zaparzeniu z początku ma w sobie wiele słodyczy, jest gładka, zbalansowana - niezależenie od użytej metody. Wraz ze spadkiem temperatury ujawnia się umiarkowana kwasowość porównywalna z cytrusami o delikatnie cierpkawym posmaku. Importer wspomina o nutach karamboli, ale nie będziemy komplikować sprawy. Gdzieś dalej można wyczuć subtelne nuty kwiatowe. Wietnam K`ho w smaku jest stosunkowo lekki, z początku bardzo słodki. Przed wypiciem zdecydowanie warto czekać na spadek temperatury!
Najlepiej wychodzi z Aeropressu i french pressu oraz Kality. Polecamy ją mielić grubiej, niż normalnie w zaparzaczu Hario!

Warunki przechowywania
Przechowywać w temperaturze pokojowej, w suchym i zacienionym miejscu oraz szczelnie zamkniętym opakowaniu.

kawa owocowaKawa owocowa
kawa słodkaKawa słodka
Kawa ziarnista 145.00 zł
Kawa ziarnista 80.00 zł
Kawa ziarnista 45.00 zł
  • Wypalona pod:
    Przelew

Zmień, jeżeli chcesz zmielić kawę:

Powrót

Kontakt

Palarnia Blend Paweł Żyłka
ul.Wrocławska 3
58-125 Pszenno
Dolny Śląsk

Sklep z kawą przy trasie:
Wałbrzych - Świdnica - Wrocław

info@palarniablend.pl

Telefon

tel. 533 881 208, tel. 609 161 778

InstagramFacebook

Do góry
Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO), informujemy, że Administratorem Państwa danych osobowych jest Palarnia Blend, Wrocławska 3, 58-125 Pszenno. Przetwarzanie Państwa danych osobowych będzie się odbywać na podstawie art. 6 RODO w celach statystycznych, marketingowych i analizowaniu ruchu na stronie internetowej. Profilowanie używane jest w Google Analytics, Google AdWords. Dane będą przechowywane przez okres od 30 dni do 5 lat. Posiadacie Państwo prawo dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia. Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo zablokować tę opcję samodzielnie w ustawieniach przeglądarki.Akceptuję