Zobacz koszyk

Sklep internetowy kawa - Palarnia BlendSklep internetowy kawa - Palarnia Blend
InstagramFacebook

KAWA PRZELEWOWA

AKCESORIA

BON PODARUNKOWY

CZEKOLADA

HERBATY

KAWA DO ESPRESSO

TORBY

  • Ziarna pełne pasji - kawa świeżo palona
  • Palarnia kawy Blend |

WIETNAM ROBUSTA PO KO YELLOW HONEY

Prowincja: Kon Tum

Farma: Pô Kô
Wysokość upraw: 600-720 m n.p.m.
Gatunek: 100% Robusta
Odmiana: TR4, TR9
Obróbka: mieszana (yellow honey)
Zbiór: październik - grudzień 2021
Stopień palenia: omniroast
Profil smakowy: gorzka czekolada - miód - prażone orzechy
Data palenia: maksymalnie 14 dni wstecz od złożenia zamówienia
Kontynuujemy podróż po wysokiej jakości robustach. Tym razem zabieramy Was na wycieczkę do Wietnamu i kooperatywy tworzonej częściowo przez byłych żołnierzy!
Po Ko Farms zrzesza ze sobą małe farmy usytuowane w dorzeczu Po Ko w prowincji Dak Ha. Producentami tu są głównie byli żołnierze, którzy po nastaniu pokoju zajęli się uprawą kawy. Dzięki utworzeniu kooperatywy udało im się wynegocjować wyższe ceny kawy. Na 118 członków - 58 to kobiety. Jest to jedna z nielicznych kooperatyw w Wietnamie, w której zarządzie zasiadają także kobiety. Do celów organizacji poza negocjowaniem lepszych cen, należy pomoc farmerom w dostosowywaniu się do zmieniających się warunków klimatycznych, zarządzanie odpadami oraz szeroko pojęta troska o środowisko naturalne.
Odmiany TR4 i TR9 zostały wyhodowane w Instytucie WASI w centralnym Wietnamie. Spośród 9 wyhodowanych odmian, zdecydowano się na uprawę tych dwóch ze względu na duże plony oraz wysoką jakość ziarna. Wysokogatunkowa robusta potrafi zaskoczyć, a ta z obróbki yellow honey bardzo pozytywnie nas zdziwiła.Nie będziemy Was oszukiwać - czuć z czym mamy do czynienia. Czuć robustę już po samym zmieleniu, ale mimo tego jest przyjemna w odbiorze. Jest bardzo dużo słodyczy gorzkiej czekolady, miodu i prażonych orzechów. Nie znajdujemy w niej nic charakterystycznego dla przykrego posmaku robusty z półek marketów. Espresso i americano są zupełnie pozbawione kwasowości, kawa dobrze sprawdza się z mlekiem. Ziarno zdecydowanie słodkie i z pewnością zadowoli wszystkich lubiących ziarna o podobnej charakterystyce.
Warunki przechowywania
Przechowywać w temperaturze pokojowej, w suchym i zacienionym miejscu oraz szczelnie zamkniętym opakowaniu.

kawa klasycznaKawa klasyczna
Kawa ziarnista 100.00 zł
Kawa ziarnista 55.00 zł
Kawa ziarnista 32.00 zł
  • Wypalona pod:
    Espresso

Zmień, jeżeli chcesz zmielić kawę:

Powrót

Kontakt

Palarnia Blend Paweł Żyłka
ul.Wrocławska 3
58-125 Pszenno
Dolny Śląsk

Sklep z kawą przy trasie:
Wałbrzych - Świdnica - Wrocław

info@palarniablend.pl

Telefon

tel. 533 881 208, tel. 609 161 778

InstagramFacebook

Do góry
Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO), informujemy, że Administratorem Państwa danych osobowych jest Palarnia Blend, Wrocławska 3, 58-125 Pszenno. Przetwarzanie Państwa danych osobowych będzie się odbywać na podstawie art. 6 RODO w celach statystycznych, marketingowych i analizowaniu ruchu na stronie internetowej. Profilowanie używane jest w Google Analytics, Google AdWords. Dane będą przechowywane przez okres od 30 dni do 5 lat. Posiadacie Państwo prawo dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia. Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo zablokować tę opcję samodzielnie w ustawieniach przeglądarki.Akceptuję