Zobacz koszyk

Sklep internetowy kawa - Palarnia BlendSklep internetowy kawa - Palarnia Blend
InstagramFacebook

KAWA PRZELEWOWA

AKCESORIA

BON PODARUNKOWY

HERBATY

KAWA DO ESPRESSO

TORBY I CERAMIKA

ZESTAW ŚWIĄTECZNY

  • Ziarna pełne pasji - kawa świeżo palona
  • Palarnia kawy Blend |

WIETNAM ZANYA BLACK HONEY

PROMOCJA

Region: Dalat

Farma: Zanya
Farmerzy: Marián Takáč & Jan Lim
Obróbka: black honey
Wysokość: 1500-1600 m n.p.m.
Gatunek: 100% Arabica
Odmiana: Catimor, Caturra, Bourbon, Typica
Zbiór: 2021
Stopień palenia: jasny
Profil smakowy: słodkie jabłko - czarna porzeczka - praliny
Data palenia: maksymalnie 14 dni wstecz od złożenia zamówienia
W tej kawie jest tyle zdumiewających rzeczy, że aż ciężko nam uwierzyć jak wiele szczęścia mamy mogąc w tym uczestniczyć. Przede wszystkim Arabika segmentu specialty z Wietnamu jest czymś wyjątkowym samym w sobie. Dodajmy do tego obróbkę black honey (popularną np. w Kostaryce), która charakteryzuje się dużą słodyczą i prawdziwą eksplozją owoców. To wszystko znajdziecie w kawie Wietnam Zanya Black Honey!
Nie jest to jednak koniec niesamowitości i zwrotów akcji. Wietnamska farma Zanya ma słowiańskie korzenie! Powiemy więcej - nawet nie słowiańskie a słowackie… Marián Takáč pochodzi ze Słowacji i wraz z żoną Jan Lim prowadzą farmę kawową. Tutaj chyba trzeba zrobić chwilę pauzy i dokonać analizy całej sytuacji, bo mamy wrażenie że warto chwilę się zatrzymać. Z tego co nam wiadomo - Marian był na miesięcznych wakacjach ze znajomymi w Wietnamie, pod ich koniec kontakty z Jan - mimo jej kulejącego angielskiego - nabrały rozpędu. Jako, że akurat miał ochotę wyprowadzić się z Europy to podjęcie spontanicznej decyzji o pozostaniu w Wietnamie przyszło mu wyjątkowo łatwo. Rodzina Lim ma wieloletnie doświadczenie w branży, ale Marianowi udało się wznieść jakość na wyższy poziom. Sam nigdy nie był związany z kawą i wszystkiego nauczył się na miejscu. Obróbka przebiega następująco: po ręcznym zebraniu wisienek pozbawia się je częściowo owocu i suszy na płasko, bez obracania przez 48h. Następnie kolejne 3 tygodnie niełuskane ziarna dalej suszą się na podwyższonych łożach i co jakiś czas są mieszane. Doprowadzone do odpowiedniego stanu wilgotności po tym czasie lądują na 2 miesiące w workach, po czym dopiero następuje łuskanie i ostateczne sortowanie. Tak długa obecność owocu na ziarnie w trakcie fermentacji nie może skutkować niczym innym jak dużą słodyczą. Mimo tego napar jest nacechowany dużą ilością owocowości, a nuty pralin stanowią jedynie dalsze tło. Przede wszystkim znajdziemy tu dużo jabłek oraz czarnej porzeczki. Całość sprawia wrażenie bardzo dobrze zbalansowanego naparu, który pije się z ogromną przyjemnością! Bardzo smakuje nam ta kawa, jesteśmy oczarowani również historią i mamy jej jedynie 25kg, więc kto ma ochotę zamknąć oczy i powiedzieć "To niemożliwe, że to jest Wietnam - raczej Kostaryka!"powinien się spieszyć!
Polecamy wyższą temperaturę parzenia: 97-98 stopni!
Warunki przechowywania
Przechowywać w temperaturze pokojowej, w suchym i zacienionym miejscu oraz szczelnie zamkniętym opakowaniu.

kawa owocowaKawa owocowa
kawa słodkaKawa słodka
kawa delikatnaKawa delikatna
Kawa ziarnista 140.00 zł
Kawa ziarnista 75.00 zł
Kawa ziarnista 42.50 zł
  • Wypalona pod:
    Przelew

Zmień, jeżeli chcesz zmielić kawę:

Powrót

Kontakt

Palarnia Blend Paweł Żyłka
ul.Wrocławska 3
58-125 Pszenno
Dolny Śląsk

Sklep z kawą przy trasie:
Wałbrzych - Świdnica - Wrocław

info@palarniablend.pl

Telefon

tel. 533 881 208, tel. 609 161 778

InstagramFacebook

Do góry
Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO), informujemy, że Administratorem Państwa danych osobowych jest Palarnia Blend, Wrocławska 3, 58-125 Pszenno. Przetwarzanie Państwa danych osobowych będzie się odbywać na podstawie art. 6 RODO w celach statystycznych, marketingowych i analizowaniu ruchu na stronie internetowej. Profilowanie używane jest w Google Analytics, Google AdWords. Dane będą przechowywane przez okres od 30 dni do 5 lat. Posiadacie Państwo prawo dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia. Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo zablokować tę opcję samodzielnie w ustawieniach przeglądarki.Akceptuję