Zobacz koszyk

Sklep internetowy kawa - Palarnia BlendSklep internetowy kawa - Palarnia Blend
InstagramFacebook

KAWA PRZELEWOWA

AKCESORIA

BON PODARUNKOWY

CZEKOLADA

HERBATY

KAWA DO ESPRESSO

KAWA OMNIROAST

ZESTAWY PORÓWNAWCZE

  • Ziarna pełne pasji - kawa świeżo palona
  • Palarnia kawy Blend |

WODA

Woda jest najbardziej niedocenianą częścią naparu. Czy jest ważna? Kawa z filtra składa się w ponad 98% z wody, a espresso w około 90%. Możemy mieć najdroższy sprzęt, najlepszą kawę w zestawie z przyzwoitym baristą, ale jak nie zadbamy o wodę, to nasze wysiłki pójdą na marne. Jest to o tyle ciekawe, że kawa palona np. w Kanadzie i próbowana przy lokalnej wodzie może niekoniecznie zbierać pochlebne opinie w Norwegii. Filtry węglowe spełnią swoje zadania w kwestii normalizacji dostępnej w kranie wody, ale zdecydowanie należy zwrócić uwagę na rosnącą popularność filtrów węglowych z dodatkiem magnezu np. firma BWT, bądź Dafi. Poza zmiękczeniem wody i głębią smaku nasze braki magnezu zostaną dodatkowo na bieżąco uzupełniane. Zyskujemy podwójnie - w smaku i na zdrowiu.

Oczywiście twarda woda zupełnie nie nadaje się do parzenia kawy, tak samo jak mocno mineralizowana. Smaki w naparze nie mają jak się rozwinąć, ponadto jest ryzyko zakamienienia maszyny do espresso. Powstały wskazówki idealnej wody do parzenia kawy, która będzie na tyle neutralna, by nie zaburzać smaku. Jak się dobrze poszuka - można ją znaleźć w każdym markecie.
Zapach: bezzapachowa
kolor: bez koloru
Chlor: 0 mg/l
Suma składników mineralnych (TDS): 150 mg/l, dopuszczalna 75-250 mg/l
Twardość (wapń): 68mg/l, dopuszczalne 17-85 mg/l
Zasadowość: 40 mg/l
pH: 7, dopuszczalne 6.5-7.5
Sód: 10 mg/l

Powrót

Kontakt

Palarnia Blend Paweł Żyłka
ul.Wrocławska 3
58-125 Pszenno
Dolny Śląsk

Sklep z kawą przy trasie:
Wałbrzych - Świdnica - Wrocław

info@palarniablend.pl

Telefon

tel. 785 161 778, tel. 609 161 778

InstagramFacebook

Do góry
Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO), informujemy, że Administratorem Państwa danych osobowych jest Palarnia Blend, Wrocławska 3, 58-125 Pszenno. Przetwarzanie Państwa danych osobowych będzie się odbywać na podstawie art. 6 RODO w celach statystycznych, marketingowych i analizowaniu ruchu na stronie internetowej. Profilowanie używane jest w Google Analytics, Google AdWords. Dane będą przechowywane przez okres od 30 dni do 5 lat. Posiadacie Państwo prawo dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia. Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo zablokować tę opcję samodzielnie w ustawieniach przeglądarki.Akceptuję