Zobacz koszyk

Sklep internetowy kawa - Palarnia BlendSklep internetowy kawa - Palarnia Blend
InstagramFacebook

KAWA PRZELEWOWA

AKCESORIA

BON PODARUNKOWY

CZEKOLADA

HERBATY

KAWA DO ESPRESSO

ZESTAWY PORÓWNAWCZE

  • Ziarna pełne pasji - kawa świeżo palona
  • Palarnia kawy Blend |

ZIMOWY PRZELEW

Region: Jinotega

Farma: Los Milagros
Farmer: Isidro Salgado
Producent: Gold Mountain Coffee Growers
Wysokość upraw: 1500 m n.p.m.
Gatunek: 100% Arabica
Odmiany: Red&Yellow Caturra
Obróbka: mokra
Zbiór: 2022
Stopień palenia: jasny
Profil smakowy: wiśnie - cynamon - orzechy - nuty kwiatowe
Data palenia: maksymalnie 14 dni wstecz od złożenia zamówienia
Po raz pierwszy mamy w ofercie świąteczno-zimowy przelew! Wybraliśmy ziarna z Nikaragui, niezwykle barwnie nazwane przez importera jako Don Isidro"s Mulled Red Wine Microlot. Chodzi tu oczywiście o skojarzenia smakowe, a te zdecydowanie przywodzą na myśl okres świąteczno-noworoczny.
Don Isidro jest powszechnie znany z uprawy wysokiej jakości ziaren typu Caturra. Jego farma usytuowana jest w Nikaragui, na wysokości ok 1500 m. n.p.m. Don Isidro przykłada wielką wagę do ochrony środowiska czego przykładem jest wyposażenie zlewni wody w filtry - dzięki czemu oczyszczona woda może być ponownie użyta.
Wyprodukowany mikrolot przywodzi na myśl swoimi nutami smakowymi grzane wino dostępne w czasie sezonu świątecznego na europejskich jarmarkach
. Tak importer opisuje ziarna z farmy Los Milagros i zdecydowanie coś w tym jest. My jednak dodamy trochę od siebie … Nikaragua nie jest łatwą do opisania kawą, gdyż każda z użytych metod ma dosyć duży wpływ na jej smak, nawet sam czas parzenia. W przelewach zaczyna się dosyć klasycznie dla ziaren z tego kraju, jest długo bardzo słodko - czekoladowo/orzechowo. Bardzo interesująco zmienia się słodycz - wraz ze spadkiem temperatury najpierw ewoluuje w stronę przypraw, a następnie pojawia się również kwiatowość (lilie?). Po przestygnięciu kwasowość wiśni jest dosyć wyraźna, nadaje ona miłego balansu. Aeropress i french press pokazują ziarna od strony bardzo przyjemnej i soczystej kwasowości, z głównym akcentem wiśni. Kawa jest pełna smaku, wyrazista, przyjemna i łatwa w odbiorze. Z pewnością może kojarzyć się ze Świętami, uważamy że to świetna propozycja na nadchodzący czas!
WSKAZÓWKI PRZY PARZENIU
Przede wszystkimwarto dać naparowi przestygnąć. Osoby lubiące w naparze więcej owoców powinny zadbać o szybszy przepływ wody podczas ekstrakcji. Przy standardowym mieleniu Nikaragua Los Milagros wychodzi wiśniowo-cynamonowa, z lekkim elektronem orzechów i właśnie taka bardzo nam smakuje!
Warunki przechowywania
Przechowywać w temperaturze pokojowej, w suchym i zacienionym miejscu oraz szczelniezamkniętym opakowaniu.

kawa słodkaKawa słodka
Kawa ziarnista 165.00 zł
Kawa ziarnista 94.00 zł
Kawa ziarnista 53.00 zł
  • Wypalona pod:
    Przelew

Zmień, jeżeli chcesz zmielić kawę:

Powrót

Kontakt

Palarnia Blend Paweł Żyłka
ul.Wrocławska 3
58-125 Pszenno
Dolny Śląsk

Sklep z kawą przy trasie:
Wałbrzych - Świdnica - Wrocław

info@palarniablend.pl

Telefon

tel. 533 881 208, tel. 609 161 778

InstagramFacebook

Do góry
Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO), informujemy, że Administratorem Państwa danych osobowych jest Palarnia Blend, Wrocławska 3, 58-125 Pszenno. Przetwarzanie Państwa danych osobowych będzie się odbywać na podstawie art. 6 RODO w celach statystycznych, marketingowych i analizowaniu ruchu na stronie internetowej. Profilowanie używane jest w Google Analytics, Google AdWords. Dane będą przechowywane przez okres od 30 dni do 5 lat. Posiadacie Państwo prawo dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia. Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo zablokować tę opcję samodzielnie w ustawieniach przeglądarki.Akceptuję